Her insanın göz rengi farklı yapıda yaratılmıştır. Kahverengi, yeşil, mavi, siyah ve buna benzer renkler insanlarda mevcut bulunmaktadır. Bu kadar göz rengine sahip olan insan karakteri acaba gözün rengine göre bir kimliğe bürünür mü?

Sevgili popzingo üyeleri ve okuyucu arkadaşlar! Bugünkü konumuzda göz renginin kişiliği etkileyip etkilemediği konusunda bilgiler vermeye çalışacağım.

Göz renginin kişiliği ve etkilediği ya da etkilemediği konusunda yapılan araştırmalardan biri de İsviçre’de yapılmıştır. Bu araştırmanın sonucu ise, göz renginin kişiliği etkilediği olarak sonuca ulaşmıştır.

Şimdi dilerseniz hangi göz rengi nasıl bir kişiliğe sahip oluyormuş onlara birlikte bakalım

  • Öncelikli olarak mavi gözler hepimizin sevdiği göz rengidir. Bu göz rengi daha çok savunmasız ve çekingen olan bireyleri temsil etmektedir. Fiziksel güce sahip ve maneviyatı yüksek bireylerdir. Ayrıca göz rengi koyu olan kişilere göre acıya daha dayanıklı insanlardır.
  • Siyah gözlü ve kahverengi gözlü insanlar ise daha çok lider ruhlu karakterlere sahiptir. Spor alanında başarılı olurlar. Ayrıca oldukça cesurlardır.

  • Yeşil gözlü insanlara baktığımızda ise oldukça etkili bakışlara  sahiptirler. Yaratıcı ve dayanıklı kişilikleri baskı altında dahi hep ön plandadır. Ayrıca orijinal insanlardır
  • Şimdi çok nadir olarak bilinen bir göz renginden bahsetmek istiyoruz. Bu göz rengi gri göz rengidir. Çok nadir görülür. Ayrıca iki kısımdan oluşmaktadır. Birincisi açık gri göz rengi, ikincisi ise koyu gri göz rengidir. Dengeli bir kişilik görmek istiyor iseniz gri gözlü olan insanlardan koyu renkli olana bakmanız gerekecektir. Kendisini zor ifade eden ve duygularının onu yönlendirmesine izin veren bir birey arıyor iseniz açık gri gözlü insanlara bakmanız gerekecektir.
  • Bağımsız ve kendinden emin insanlar istiyor iseniz ela gözlü insanlar tam buna uygundur.  Ayrıca bu insanlar oldukça gizemlidirler.

Sonuç olarak göz rengi yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi insan kişiliğini direkt olarak etkileyen bir kimlik sahibidir. Bu özellik sayesinde insanların göz rengine baktığımızda kişiliği hakkında biraz da olsa bilgi edinmiş olabiliriz. Şimdi dilerseniz kendi göz renginize göre bu yazıda belirtilen özellikte bir insan olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

 

12
like
5
love
1
haha
1
wow
0
sad
1
angry
16 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Tuğçe AçıkgözErcanhebun dalmışyellowredFurkan Arslan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Ben pek inanmıyorum böyle bir şeye araştırmacılar araştırmışlar ama. Göz rengi kişiliği etkiler mi bilmem ama karşısındakini bir bakışı ile etkileyebilir.

Furkan Arslan
Üye

Mavi gözlülerde kesinlikle yanılıyorlar bence😁 ayrıca burada kahverengiyi de renkli gözden saymaları çok iyi. Normalde renkli gözlü deyince hep mavi, yeşil göz anlıyor insanlar 😁

Necati toptaş
Üye
Necati toptaş

En güzel göz ela gözler bence

Çalı Kuşu
Yazar

İsveçli uzmanlar ilginç bir araştırmaya imza atmışlar; ancak bu sonuca nasıl vardıklarının detaylı bir açıklamasını okumadan ya da dinlemeden bir yorumda bulunmak haksızlık olur diye düşünüyorum. Araştırma hakkında daha detaylı bir bilgi vermiş olsaydınız ne iyi olurdu. Orjinal insân olduğum söylenir tabi kime göre neye göre tartışılır netice de.

Tuğçe Açıkgöz
Üye

güzel bir yazı olmuş,emeğine sağlık