Granot Loma; 1991 yılında Ulusal Tarihi Yerler Kayıtlarında listelenmiştir. 26.000 metrekarelik bir alana yayılan günlük bir kabindir. 50 oda, 3000 galonluk bir spa küveti, kapalı bir kayıkhane ve özel bir limanı bulunmaktadır. Tesis özel bir adaya ve kilometrelerce uzunluğundaki Süperior Gölü kıyısına sahiptir. Ayrıca güzel bahçelerin ve ağaçların oluşturduğu eksiksiz bir çiftliği de vardır.

Granot Loma 1919 ve 1923 yılları arasında 400 den fazla usta ve 22 tane mimar tarafından Louis Graveraet Kaufman’ın 5 milyon dolarlık bir yatırımı ile oluşturuldu. Dünya’nın en büyük günlük kabini olma özelliğini taşır.

Vanterbilts, Astorlar, Guggenheims ve Rockefellers gibi büyük kamplar inşa eden Kaufman, Granot Loma’yı tüm ihtişamıyla onları geride bırakacak bir yapı olarak inşa etti.

Kendi sınıfında yer alan yapılara göre Granot Loma’nın hiçbiriyle kıyaslanamayacağından söz ediliyor. Bunun sebebi büyük emekler sarf edilerek meydana getirilmesinden, ihtişamlı havası için baştan aşağı çok özel mimari malzemeler kullanılmasından dolayı olsa gerek. Mimari Özet, Günlük Ev Mimarisi, Chicago Tribune gibi dergilerde ve daha bir çok yayın organında kendine yer bulmuştur.

Empire State Binası‘nın mimari ve finansal planlaması Louis Kaufman tarafından Granot Loma’da sonuçlandırılmış. Fred Astaire, Mary Pickford ve George Gershwin gibi Hollywood yıldızları burada kamp yapmış. Amerika Birleşik Devletleri tenis efsanesi Bill Tilden burada tenis kortlarını tasarlamış. Muhammed Ali 1970’lerde Granot Loma’yı ziyaret etmiş ve burayı bir boks kampına dönüştürmek için satın almaya çalışmış.

İçinde onlarca antika eşya bulunan geniş odalar, Süperiör Gölü manzaralı bir yemek odası, dört daireli bir misafirhane, şık dizayn ile göz alıcı mutfak, gümüş ve sedef dekorlu orijinal 1900 Brunswick bilardo masası ve daha da fazlası…

2015 yılında 40 milyon dolar gibi bir rakamla listelenen yapı, şu anki sahibi tarafından 20 milyon dolara satışa sunulmuş durumda ancak bir alıcı bulmakta zorlandığından bahsedilmekte. Bu yapının bir çok resmine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak Link 1

Kaynak Link 2

7
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
16 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
yellowredMaydoganEMRAH SOYLUMurat SiyliIrmak Kurt Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aycan
Yazar

Hey ne demek yeni sahibini arıyor?? Ben satışa çıkarmadım ki !! 😀 😀 Şaka bir yana çok güzel ya.. Emeğine sağlık Okan 🙂

sila
Yazar

Böyle bir yapıya nasıl alıcı bulmakta zorlanılmış çok şaşırdım. Klasik döşenmiş ancak yeni sahibi ek olarak modern bir dönüşüm de gerçekleştirir bazı yerlerde. Çok güzel bir yapı, huzurlu mutlu bir yaşam sürer insan burda. :))

mustafa
Üye

Yeni sahibi belli aramaya gerek yok tabi ki…Benim…İşin şakası bir yana güzel bir yapıymış.

turuncumavi
Üye

Resmen aşık oldum Ama seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli diyorum Anlayan anladı 😂😂😂

Çalı Kuşu
Yazar

Bulunduğu yerde olabilmek benim için yeterli olurdu sanırım.Küçük kulübemde orada yaşlanmak ne güzel olurdu. Emeğinize sağlık efendim