Rus lüks teknoloji markası Caviar, güneş enerjisiyle çalışan bir iPhone üretti. Buna “iPhone X Tesla” adını verdi ve pilinin yenilenmesini sağlayan özel bir güneş paneli kasasıyla bir iPhone X gibi görünüyor. Güneş enerjisinin yanı sıra parlak ışıkla da şarj olabileceği belirtiliyor.

Caviar cihazın tasarımında Apple’ın kurucularından Steve Jobs, ünlü bilim adamı Nikola Tesla ve sürdürülebilir enerjiye bağlılığını kanıtlayan ABD’li iş adamı Elon Musk’ın Tesla şirketinden esinlendi. İphone X Tesla’nın ilk örneğinin de Musk’a gönderileceği belirtildi.

Lüks telefonla ilgili detaylar zayıf, ancak pahalı olduğunu biliyoruz. Telefon 4699 €+ KDV’ye mal olacak. Telefonun 5,5 ” 1080p ekran, 4K çözünürlüklü video kaydı ve özel CyanogenMod işletim sistemi bulunuyor. Kalınlığı 16.22 mm. Cihazın bir karbon tabanı, darbeye dayanıklı güneş paneli ve güneş pili şarj göstergesi bulunuyor.

Havyar şöyle diyor : “Geleceğin teknolojilerini kullanın, bu dünyanın çevre dostu olmasına yardımcı olacak ve hayatınıza daha fazla rahatlık getirecek. Bu, gelişimin yeni aşaması, yeni algı seviyesidir.”

Son olarak telelefondaki kabartmada “İnsanlar tarafından Dünya’da üretildi” yazdığını belirtelim. Biliyorsunuz ki bu söz Musk’ın Falcon Heavy roketi ile uzaya yolladığı ‘Tesla Roadster’ otomobilinin devre kartında yazıyordu. 

6
like
1
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
23 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
22 Yorum yazarları
Emrah SOYLUErenSinanyellowredTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
crstan7
Üye

Süper ????

Diferente
Üye

Harika

cemree
Üye
cemree

iyiymişş

Hakan3834
Üye

Cidden iyimiş

Dex
Üye

Tesla ha