Perşembe günü lanet hoca öyle bir ödev verdi ki ödevi Tesla görse elektrikle uğraşmayı bırakırdı. Bütün Perşembe akşamım bu ödevle geçti. Bir de yarın istiyormuş!

Tamam, ödevimin çok da muhteşem olduğunu iddia etmek saçma olur ama bunun için hocadan laf yemek biraz fazla oldu. On puan ne be! Sadaka veriyor sanki!

Teneffüslerde Tuğçe’yi göremedim. Yanlış anlaşılmasın, aramıyordum da zaten ama yokluğu dikkatimi çekmişti. Önemsememek için elimden geleni yaptım.

Perşembe akşamı eve döndüğümde babamı salonun ortasında yerde yatarken buldum. Kontrol ettim, ölmemişti ne yazık ki. Kaldırmak zahmetiyle uğraşmadım. Onun yerine mutfakta makarna yemeyi tercih ettim. Kaldırmaya kalksam da kaldıramazdım zaten. Kütük gibi mübarek!

Evin bu sessizliği ve yalnızlığım beni bitiriyor. Sırf bu yüzden eve dönmek istemiyorum. Tuğçe’yi düşünmek hiç yoktan yalnızlığıma bir çare oluyor. Tuğçe bana hayatımdaki o eksik kadını hatırlatıyor. Ah be anne! Gitmeseydin keşke! Ne zaman annemi düşünsem içimi bir hüzün kaplıyor. Kendime mukayyet olmaya çalışıyorum.

Yanlış anlaşılmasın, Tuğçe’nin benim için bir yer tutmasının sebebi tamamen kendine has bir kız olması. Ama yine de insanın hayatında bir kadının, düşünebileceği bir kadının bulunması paha biçilemez bir duygu. Belki de Tuğçe’yi biraz da bundan dolayı seviyorum.

Son zamanlarda bayağı bir kitap okumaya başladım. Özellikle Ayyaş’ın şiddetinin artmaya başladığı dönemlerde. Kitap çok iyi bir kaçış yolu. İnsan gececi de olsa kendi dertlerini unutuyor ve elindeki kitaba dalıyor. Özellikle de boş zamanı çok olan bir insansa (benim gibi) kitap okumak, zamanı değerlendirmek için güzel bir yöntem.

Şu ‘güneş arabası’ hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyordum. Nedense çok ilgimi çekti. Yarış oyunları en sevdiğim oyun türlerinden biridir. Sevmediğim bölümüm ve sevdiğim yarışın birleşimi bana çok değişik gelmişti.

Cumartesi günü çok çabuk geldi. Saat öğle üç gibi Gümüşsuyu Kampüsü’nün önünde buluşacaktık. Vapurla karşıya geçmek zorunda olduğum için biraz erken çıkmam gerekti. Çıkarken Ayyaş’a yakalandım:

  • Hayırdır, nereye?
  • Hesap mı vereceğim sana? Arkadaşlarımla buluşmaya gidiyorum!
  • Tabi hesap vereceksin eşşolueşşek! Gitmiyorsun. Biraz odanda kal da bana karşı gelmenin ne demek olduğunu anla!
  • Öf! Gidiyorum ben!
  • Sokakta kalırsın!
  • Emin ol sokak bu evden daha iyi!

Kapıyı çektiğim gibi çıktım. Sefil Ayyaş! Allah’ın cezası aklı sıra beni evden kovuyor! Ben olmasam açlıktan ölürsün be! Aman neyse şimdi kafamı onunla bozmanın zamanı değil. Yeni arkadaşlar edineceğim, bunu düşünmem lazım.

Biraz içine kapalı bir insan olduğum için yeni arkadaşlar edinmem çok zor oluyor. Bu yüzden biraz stresliyim.

Toplu taşımanın hızlı gitmesi ile tahmin ettiğimden daha evvel vardım. On dakika olmadı ki Tuğçe, yanında bir grup insanla birlikte geldi:

  • İşte size bahsettiğim, elektrik öğrencisi Fatih.

Tümay, Caner ve Orkun metalürji mühendisliği okuyordu. Harun, Süleyman ve Seçkin, Tuğçe gibi makine bölümündeydiler. Rümeysa ise tekstil mühendisliğinde okuyordu ama o da organizasyon işinde görevliydi. Görünüşe bakılırsa grubun tek elektrik mühendisi bendim:

  • Tanıştığımıza çok memnun oldum arkadaşlar.

Tuğçe:

  • Beraber bir çay içelim mi? Hem de küçük bir toplantı yaparız. Buralarda iyi bir çay bahçesi biliyorum.

Tuğçe’nin önerisi oy birliği ile kabul edildi. Akşama kadar bol bol konuştuk. Yapılacak işleri planladık. Çok güzel çocuklardı. Her birini ayrı bir sevdim. Özellikle Seçkin’in komik şakaları ve Caner’in Harun’a takılması bizi bayağı bir güldürdü. Salı günü işe başlamaya karar verdik.

10
like
4
love
3
haha
2
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Sinan ParlakTopaloğluyellowredKrcelfTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan Parlak
Üye

çok yararlı olmasına rağmen elde etmek için kullanılan materiyallerin pahalılığı yüzünden dünyaya bir sürede daha pek fazla yararı dokunmayacak enerji türü.

Topaloğlu
Üye

Sokakta kalirsin

yellowred
Yazar

Beğendim elinize sağlık

Krcelf
Üye

Ellerine sağlık

Maydogan
Üye

Elinize saglik