Sevgili Popzingiller,

Ay!! Siz ne güzel şeysiniz öyle yahu… Enerji bitmeden devam edebilmek, gittikçe büyümek ve birlikte olmak günümüzde en zor şeyken, bizler bu yeni oluşumda POPZINGO ‘da ancak daha yeni 9 ayımızı doldurmamışken ve yavaş yavaş büyüyüp, gelişiyorken, ve sanki gün geçtikce daha çok kenetlenip, birlik oluyor gibi hissediyoruz.

Sizce de öyle değil mi? O zaman @Çalı Kuşu sorduğu gibi :

”Sevdiğiniz veya sevdikleriniz için neleri ve neyi göze alabilirsiniz?”

Bugün kü duvarımızın konusunu da iki önemli meseleyi bugünüu konumuz olarak taşıyan ve bizden 25 zampara kazanan iki eski “Forum” büyük yorumcularımızdan:

@Bir Başak Kadını – biz sizi cok seviyoruz – Sorduğu soru hayvanlar ile ilgili gelsin: Hayvan katliamları, hayvana uygulanan işkence; bu olayların nasıl son bulabileceği, kışın sokaktaki hayvanlar için ne yapmalıyız, neler yapabiliriz, ülke insanının hayvanlara ve hayvan severlere karşı olan olumsuz tavırlarının, olumsuz bakış açısının nedenlerini tartışalım biraz da olmaz mı?

@mustafa – bizlere küsmüş olan ve duvardan sıkılan arkadasimizdan gelsin (Ama malesef forum gelmeyecek ondn artık üzülme olur mu?)- biz senin yorumlarını keyifle izliyoruz ama: Doğamız için neler yapıyorsunuz. Herhangi bir doğa derneğine üye misiniz yada destek veriyor musunuz? Yılda kaç tane ağaç dikiyor yada ağaçları koruyor musunuz? gibi konular açılabilir. Bide doğa sevenleri görelim. Sorsak herkes doğa sever kimse elini taşın altına koymuyor.

Bu arada dünkü duvarımızdan 15 zampara kazananlarda burclarini iyi taniyan dostlara gelsin: @Menderes Akdeniz -@Irmak Kurt -@Ayşe

Ayrıca yarın yukarıdaki iki önemli konuya yorum yapan herkes zampara kazanacaktır…….

19
like
8
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
28 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
27 Yorum yazarları
HalilCanmuhammed altunkayNakKoray CömertMustafa AKGÜNLÜFiruze Haktan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
nazgulbacanagi
Yazar

Net bir çizgi çekemesem de sevdiğim kişinin ne kadar fedakarlık yapmaya değeceğine göre göze alacağım zorluk miktarını belirlerim. Gerçekçi olmak gerekirse ölümü, acı çekmeyi kolay kolay göze alamam. Onun dışında göze alamayacağım fazla bir şey yok. İnsana, hayvana, tabiata şiddetin nedeni sevgisizlik, cehalet diyebiliriz. Bizler neye ne kadar değer vermemiz gerektiğini öğrenemediğimiz sürece zararlı olmaya devam edeceğiz. Mustafa güzel soru sormuş herkes lafa gelince çok hassas. Herhangi bir dernek aktivitem yok. Kişisel çapta ağaçların daha az kesilmesi için kağıt israfı yapmamaya çalışırım. Bizim meslek büyük ölçüde kağıt üzerinde yürüyor. UYAP sistemi geldiği halde kağıt harcaması azalmış değil. Tamamen online ortama… Oku »

Ayşe
Üye

Merhabalar, — Sevdiğim insanları mutlu etmeyi, yüzlerinin gülmesini görmeyi çok seviyorum. Hoşlarına gidecek ufak hediyeler ile gönüllerini hoş tutarım mesela. Ama bir kişi var ki, sevgili oğlum, O’nun için canımı bile veririm. — Hayvanlara neden zarar vermek ister insanlar? Buna gerçekten anlam veremiyorum. Evde sultan papağınımız ve jakomuz var. Karşı komşunun kedileri var. Kapımıza geliyorlar. Oğlum çok seviyor hayvanları. Onları alıyor kucağına seviyor. Bir huy edindik. Onlara salam sosis alıp veriyoruz. Sevildiklerini biliyorlar. Jakomuza ben çok yanaşamıyorum. Gagası büyük. Kaparsa çok acıtabilir. Kafesin içinde yeni yeni sevdirmeye başladı. Oğlum severken sesi bir değişiyor. Şımarık biri gibi sesler çıkarıyor. Sevsin diye… Oku »

yellowred
Yazar

1 – hayvanlar için elimden geleni yapıyorum, büyük de mutluluk duyuyorum. Bence kesinlikle hayvanlara zarar verenler için sert yaptırımlar içeren yasa çıkmalı artık. Hayvan öldürenler, işkence yapanlar cezasız kalmamalı.

2- doğa için maalesef elimden çok birşey gelmiyor. Tema vakfına bağış yapmıştım, sanırım onu söyleyebilirim. Daha fazlasını yapmamız gerekiyor hep beraber.

Maydogan
Üye

1- Hayvanlara yapılan işkenceleri onlemenin yolu caydırıcı cezalar vermek. Sokaktaki hayvanlar için barınaklar yapılmalı ya da onlar için evin önüne bir kap içinde yemek-mama bırakılabilir. Şiddetin sebebi olarak insanlarin içindeki öfkeyi onlara karşı çıkamayacakları ve aynı şekilde cevap veremeyecekleri için hayvanlar üzerinde boşaltıyorlar. Bunu yapanlarında nirmal olmadığını düşünüyorum.
2- Herhangi bir doğa derneğine üye degilim birkaç kere ağaç dikme etkinliğine katıldım evimde de saksıya şeftali ağacı ektim büyütüyorum.

Sinan
Yönetici

Hayvan katliamlarını önlemenin tek yolu büyük cezalar vermektir. Suçu işleyen hakimin babası dahi olsa senelerce hapis yatmalı ve pişman edilmelidir. Ülkemizde bu biraz zor tabi. Greenpeace üyesiyim. Her yıl bir ağaç dikiyorum illa.