The Haunting of Hill House / İMDB:9,1

Tepedeki Ev romanından uyarlanan, korku öğeleri ile bezenmiş bir aile draması.

İlk dört bölüm korkuyu iliklerinizde hissettiğiniz, sonraki bölümlerde bu perili evde yaşamış ailenin dramına şahit oluyoruz. Geçmiş gelecek arasında flash backler çok yerinde kullanılmış. (Dizi ile ilgili spoiler içeren detaylı inceleme yazım yakında yayımlanacaktır.) Dizi bittiğinde ikinci sezonunun gelmesi için gün sayacaksınız.

The Frankenstein Chronicles / İMDB: 7,4

İMBD puanı düşük olmasına rağmen, severek izlediğim, 19. Yüzyıl Londrasını tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren bir dizi.

Dedektif John Marlot’un 19. Yy Londrasın’da kıyıya vurmuş ceset yığınını bulması ile başlayan olaylar, ölüleri tekrar canlandırmayı takıntı haline getirmiş bir bilim adamı tarafından işlenen cinayetlere uzanır. Kıyıda köşede kalan dizilerden olsa da, atmosferi ve Sean Bean için izlenir.

The Dragon Prince / İMDB:8,5

Avatar geri mi dönüyor? sorularını duyar gibiyim.

Avatar’ın yapımcılarından yeni bir anime serisi geldi “The Dragon Prince”. İlk bakıldığında el çizimi gibi duran fakat aslında 3d çizimler ile hazırlanmış bir çizgi dizi.

İnsanların kara büyü kullanması ile başlayıp, İki uygarlık arasında yüz yıllardır süre gelen amansız savaş içerisinde, iki prens ve bir elf sükastçi’nin buldukları ejder yumurtası ile savaşın son bulması için verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Karakterlerin yüzlerindeki hafif, güneş yanığına benzeyen kırmızılıklar bir müddet sonra insanın moralini bozsada  bölümlerin kısa olması sebebi ile çabucak bitecek eğlencelik bir dizi.

Ana görsel kaynağı

Dizi görselleri: Netflix

9
like
2
love
0
haha
2
wow
0
sad
1
angry
26 Yorum konuları
5 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
27 Yorum yazarları
Musa PakOğuzhan AtakBir Başak Kadınıahmet çetinUmutcan Demirtaş Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Musa Pak
Üye

yabancı dizileride iyi

Oğuzhan Atak
Üye

güzel diziler

Çalı Kuşu
Yazar

İlk ikisi dikkatimi çekti. İzlemeye değer diyebileceğim türden gibiler.

Sinan
Yönetici

Nihayet böyle bir yazı serisi başlatıldı, sürekli izleyecek dizi konusunda öneri arıyordum, bu serinin çok faydası olacak, emeğinize sağlık 😊

Ice cold
Üye

Tepedeki ev ilgimi çekti. Sayenizde izleyeceğim