Sevgili Popzingiller,

Bundan sonra Sanat Köşemiz için yapmış olduğumuz ve Youtube Kanalımız Funghu Tv’de yayınlanan Ünlü Oyuncu, Tiyatro emekçisi ve Yazarlar ile yaptığımız sohbetlerimizi burada da sizlerle paylaşmak istedik.

İlk Konuğumuz NEDİM SABAN

1967 Doğumlu olan Nedim Bey tiyatroya  ilk 1976 yılında genç yaşında çocuk oyunları yazarak başlamıştır. Hayatında hep başarı ile tamamlayan oyuncu 1986 yılında Robert Kolej mezun olmuş ve daha sonra, aldığı bir bursla Amerika Birleşik Devletlerine gidip, bu ülkede yedi yıl boyunca tiyatro, sinema ve televizyon eğitimi görmüş ve NY Üniversitesi’ni yüksek dereceyle bitirmiştir.

Yaptığı işlerden bazıları: Çeşitli televizyon kanalarındaki programları “Saklambaç” ve “Süper Aile” programlarının metin yazarlığını, “Randevu”, “Tartışma Büyüyor” adlı programların sunuculuğunu üstlenen Nedim Saban, 1992 yılında Energy Fm’de Türkiye’nin ilk telefonlu ve canlı talk showunu sunmaya başlamıştır. Radyoda ilgiyle dinlendikten sonra, televizyona transfer olan “Dr.Stress”, sekiz yıldır halkın dertlerine derman olmuştur. Siyasetten cinselliğe, sosyal sorunlardan eğitime, kültüre, sağlığa değin her konuyu özgürce tartışmaya açan Dr.Stress, Türkiye’de bir ilktir.

Nedim Saban, “Tiyatrokare”’nin sunduğu “Zeki Müren Müzikali”’nde yapımcı, oyun metni yazarı ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Ayrıca Amerikan Tiyatro Tarihi’nin en uzun süreli oynanan oyunu sıfatıyla Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen “Şen Makas”’ın yapımcılığı ve yönetmenliğini yapmıştır. Ünlü komedyen Steve Martin’in “Şerefe 20.Yüzyıl” adlı oyununu sahneye koymuştur.

Hakkında kısa bir bilgiden sonra Funghu Tv Cüneyt İngiz ile yapmış olduğumuz sohbette şimdi neler yaptığı, yeni oyunu ile ilgili bilgiler ve anılarını paylaştığı keyifli bir sohbete varmısınız? Popzingo ve Funghu TV iyi seyirler diler.

 

4
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
2 Yorum yazarları
Çalı Kuşumustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Teşekkürler ikinci bahardan sonra öyle bir oyunculuk konusunda zıplama yapamadı. Pek ekranlarda göremedik kendilerini.

Çalı Kuşu
Yazar

Funghu Tv’ deki sohbeti pekiştirmiş olduk bu sayede… Emeğinize sağlık efendim…