Bölüm 2 ; Hatır.

Hayat önemsememek için fazla uzunken, kafaya takmak için çok kısa olan bir çelişki …

Çoğu ortamlarda kendini kaybedip gününü gün eden ve deliler gibi eğlenip, tek sorumluluğu sınıfı geçmek ve teneffüslerde kız kesmek olan sıradan bir ergenken birden lisenin bitmesine bir sene kalmış ve kendini hayata, sisteme ve geçim derdine kurban ediliyormuş gibi hisseden, sürekli karnına kramplar giren bir gence dönüştüğüm dönemlerde aileminde ısrarıyla çoğumuzun yaptığı şeyi yaptım, bir İngilizce kursuna yazıldım. Ailemin uzun çabaları ve kendilerini yırtmalarına rağmen arkadaşımın bir gidelim demesinin yetmesi henüz kurban olmadığımın, halen son düzlükte olduğumun rahatlatıcı bir işareti gibiydi, tabi ben o zamanlar farkında değildim, doğruyu söylemek gerekirse zaten kolay pes edecek bir karakterimde olmadığından zaten aklımın bir köşesinde kariyerimde mutlaka işime yarayacağını bildiğim için ingilizce kursuna gitmek hep vardı. Tabi sıradaki durak özel bir ingilizce kursu değil, hemen heveslenmeyin, unutmadınız değil mi? Ben bir memur çocuğuyum, sıradaki durak İSMEK!

İlk dersten zaten o malum haltı yedim. Hayatımın her döneminde aidiyet duygumun ağır basması bir yana kendimi birine adama ihtiyacı, hayatıma bir anlam katmak için aynı hataya düşürdü beni.

Açılmam haftalar sürsede açıldım, olumlu bir tepki aldım, siyah beyaz hayatım birden renklendi, inanılmaz huzurluydum ve turkuazı iliklerime kadar hissediyorken neden bilmiyorum farkettiğim halde derinlere doğru kulaç attım, tamamen kendi irademle hemde, belki yüzebilirim umuduyla. Tabi olmadı, inanılmaz farklıydık, ben Jimi Hendrix dinliyorken onun Serdar Ortaç dinliyor olması yeterli bir örnek bence, uzatmayalım. Herşey tamam, herşey güzelde, kafalarımızda uyuşmayabilir bu da gayet normal, keşke henüz ayrılmamışken kafede seni bir başkasıyla görmeseydim ama. Saçları üç numara, sakallı, hafif kilolu, evet bana nazaran kaslı tamam, güzel bir arabası olup Beylikdüzü’nde şu arabasıyla kaydıran tayfadan olduğuna eminim, parasıda vardır cebinde orası kesin, sıradan bir tip işte, neden diye sormadım ama kendime, cevap müzik zevkimizde gizli…

İlk tepkim ön kapıdan girip onları gördüğümde, el ele, göz gözeyken onlar bekledim,  belki kuzeni falandır dedim, zaten tam iki gündür aramalarıma cevap vermemesi benimde bu ilişkiye artık bir umut beslememem gerektiğini her ne kadar kabullenemesem de kulağıma fısıldamıştı ki öpüştüler, gözlerimi kapadım ve içimden kocaman bir *** çekim, anlarsınız ya… (TeşekkürlerPopzinGO) ve arka kapıdan çıktım.

İlk defa bir yerde birkaç seneden fazla oturabildiğimizden, biraz çevrem vardı ve kafenin arka kapısından sahilin yürüyüş yoluna çıktığım zaman nasıl rengim atmışsa beni görüp simaen tanıyanlar bile gelip yanıma ne olduğunu sormuştu, su alıp gelen bile vardı içlerinde, ne gündü ama…

O günün bulunduğu tüm hafta gözüme uyku girmemişti, ilk aldatılışımı hazmetmeyi geçtim, tekrar nasıl o kursa nasıl gideceğimden birçok konuya öyle derinlemesine dalmıştım ve duygularım o kadar karmaşıktı ki, onun yerine utandığımı bile hatırlıyorum. En son tek suçlunun o olmadığına, onun kadar kendiminde suçlu olduğuna kanaat getirmiş ve ilk gün hiç geri vites yapmadan gitmiştim ama kursa. Onun benim suratıma bakamayacağını düşünürken benim onun suratına bakamamam, aslında kendime yarattığım o espritüel ve özgüvenli kabuğun içerisinde esasen ne kadar zayıf ve güçsüz olduğumun en büyük göstergesiydi sanırım. Bütün kursun anlamasına tamamımda, öğretmenimin gelip hiçbir şey bilmediği halde, ben daha birlikte olduğumuzu bildiğini düşünmüyorken, ayrıldığımız için beni teselli etmesi çok komikti ama.

İlk başlarda tam bir pislik olmayı düşünmüştüm, birazcık daha seven değil… *** (TeşekkürlerPopzinGO) kafasına girdim bende kuyruğuna basılmış her ergen gibi, sonra biraz daha düzeldim tabi ve iki kez daha aldatıldım, Teşekkürler Türkiye!

Bu parça benden size gelsin;

12
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
yellowredAhmet BoztürkHadiOrdanReha KarakayaZavorko Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
salla gitsin
Üye

güzel yazı olmuş

mustafa
Üye

İlk yazınızı zevkle okumuştum. İkinci bölümünüzde aynı güzellikte teşekkürler.

yellowred
Yazar

Bu seri olur.

Ahmet Boztürk
Üye

yazı harika iyi olmuş

HadiOrdan
Üye

güzel yazmış kardeş