Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Nasılsınız bakalım? Hayatınızda hiç hayat kurtaran bir yılan gördünüz mü? Yılan derken bir robottan bahsediyorum tabi. Karşınızdaa Guardian S !! Sarcos Robotics’in en gözde robotlarından biri. Her arazide rahatça hareket edebilen bu robot teknoloji harikalarının başlıca olanlarından biri diyebiliriz. Guardian S duvarlara tırmanabiliyor ve engebeli bölgelerde sorunsuzca ilerleyebiliyor. Ayrıca ses, video ve bilgi gönderip alabiliyor. Guardian S 6,5 km’lik bir menzilde kontrol edilebiliyor.

Kızılötesi, gaz var olup olmadığı, radyasyon, titreşim, kimyasal madde, GPS,hız ve ses sensörleri gibi bir çok sensör bulunduruyor üzerinde. Bir öncü gözetim ve denetim aracı olan Guardian S robotu yaklaşık olarak 7.26 kg ağırlığında, uygun maliyetli, su geçirmez ve taşınabilir. Merdivenleri bile çıkabilen bu robot oldukça hızlı bir internet bağlantısına da sahip. Kar,bataklık,enkaz gibi neredeyse her ortama girebilen Guardian S geleceğin önemli bir teknolojik aracı olacak gibi görünüyor.

Robot teknolojisinin insan ve hayvan kurtarma konusunda böyle başarılara imza atabilmesi oldukça etkileyici değil mi? Belki de robotlar o Hollywood filmlerinde ya da oyunlarda olduğu gibi bize düşman olmak yerine bu şekilde hayatımızı çok daha kolaylaştırabilir. Ne dersiniz sevgili popzingiller?

Gelelim PopzPuan değerlendirmemize 🙂 Benim bu teknoloji harikası için puanım 9 Popz. Eğer böyle bir teknolojiyi mümkün kıldılarsa çok daha geliştirilebileceğini düşünüyorum. İnovasyonlarla daha kullanışlı ve insan hayatı için daha yararlı olabilecek hale getirilebileceğine inanıyorum. Siz bu teknolojik harika için ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız kaç Popz verirdiniz?

Kaynak Link

7
like
3
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
Murat SiyliAhmet Boztürkyellowredsalla gitsincanaksel Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Filmlerde izlerdik buda gerçek oldu bakalım daha neler çıkacak.

Dost
Üye

Gerçekten çok başarılı buldum.İnsanlara faydasının olacağını düşündügüm için 9 puan veriyorum.Emeğinize sağlık.

canaksel
Üye

İnsan kurtarabilmesi çok iyi bundan dolayı 10 puanı hakediyor

aybar_x
Üye

oldukça başarılı emeğinize sağlık 🙂

okan88
Yazar

Black Mirror dizisindeki robot köpeği hatırlattı. O bunun yanından bile geçemez zaten, sadece hatırlattı :)) 10 üzerinden 9