Kabloya Boynuzu Takılan Keçi

Bir grup insan Yunanistan’da boynuzları kabloya takılarak havada asılı kalan keçiyi kurtardı.

Bir keçinin tehlikeli şekilde boynuzlarından asılı kaldığı kablodan kurtarılma anları internete düştü. İlk başarısız denemede insanlar keçinin arka ayaklarını merdivenle iterek tepeye doğru yaklaştırmaya çalıştılar. Merdiven yere düşünce keçi tekrar asılı kaldığı yere sürüklendi. Ardından insanlar keçinin ayağına ip bağlayarak tepeye doğru çektiler. Keçi o kadar zaman asılı kaldıktan sonra ilk kez serbest kaldığında şaşkınlık geçirdi. Sonra yoluna devam etti. Hayvan sever komşularımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak

Yakıttan Tasarruf Uğruna Ölüme Terk Edilen Köpek Yavrusu

Manor Polis Departmanı bir yavru köpek hakkında ihbar aldığında sıcaklık 42 dereceyi gösteriyordu. 8 haftalık bir Alman çoban köpeği ile Meksika kurt köpeği melezi olan Annabelle, Texas Walmart’ın otoparkında bir otomobilin içinde kilitli duruyordu. Yavru köpeğin yardıma ihtiyacı olduğu çok açıktı.

Otomobilin yakınından geçenler sarı renkli bir köpek yavrusunun bir otomobilde mahsur kaldığını polise bildirdi. Polis geldiğinde köpek yavrusu yardım çığlığı atmaktaydı ve aracın arka koltuğun altında gölgeye sığınmış, hızlı hızlı nefes alıyordu. Aracın sahibi ortalıkta gözükmeyince polis camı kırmaya karar verdi.

Tepe camı kısmen açıktı. Polis camdan bijon anahtarını boşluktan sokup kapıyı açtı. Köpek hemen içeriden çıkarıldı, su verildi. Annabelle aşırı susuz kalmış, çok ısınmış ve pireler tarafından istila edilmiş haldeydi.

Yavur kpek kurtarıldıktan 10 dakika sonra aracın 20 yaşındaki sahibi Chandler Bullen mağazadan çıkıp geldi. Yarım saatten uzun bir süredir alışveriş yapıyordu. Manor Police Departmanından Komiser Yardımcısı Randall Anderson, Bullen’in sırf fazla yakıt tüketmemek için klimayı açmadığını belirtti. Hava sıcaklığı 37 dereceyken yaklaşık yarım saat aracın içinde bekledikten sonra, aracın içi rahatlıkla 55 dereceye yükselebilir. 1 saat beklemiş olsaydı aracın içi 60 derece sıcaklığa ulaşacaktı. Aracın sıcaklığı Annabelle’yi öldürmeye yeterdi.

Annabelle’yi yakıttan tasarruf edebilmek adına hayati tehlikeye attığı için Bullen tutuklandı. Polis, tutukluluk hakkında, “bilerek ve kasten gözetimi altındaki hayvanı susuz ve sıcağa karşı korunaksız bıraktı” dedi. Bullen çiftlik hayvanı olmayan bir hayvana zulmetmekle suçlanıyor. Söz konusu suç birinci derece kabahatlerden sayılıyor ve Bullen 1 yıl hapis 4.000$ para cezası ile karşı karşıya.

Kaynak

Gençler Houston’daki Selden İnsanları Ve Hayvanları Kurtardı

Hayatı tehlikede olan birinin dini ırkı hatta türü bile önemli değildir. Texas sakinleri, Harvey Kasırgası’nın çabucak geçmesini diledi, ancak fırtına sonrası manzara hala hayati tehlike arz ediyordu. Sel suları yükseliyordu, daha önce güvenli olan alanlar da şiddetli yağmur ve baraj kapaklarının açılması yüzünden su altında kalmıştı. İnsanlar evlerinde mahsur kaldı, köpekler ağaçlara zincirlendi, birçok hayvan telef oldu.

Tekne olmadan sel sularından geçmeye imkan yoktu. Yüzme bilenler ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştı. 15 yaşındaki Declan ve arkadaşları da kurtarma çalışmalarına katıldı. Gazeteci Mark Mulligan Twitter’da Declan ve arkadaşlarının videolarını paylaştı. Declan ve arkadaşları şehrin sokaklarında tekneyle kurtarma çalışmaları yaptı. Tekneyle yüzerken su altında kalmış gözükmeyen araçlara çarpma riski yüksekti.

Declan ve ekibi Meyerland sakinlerine yardım etti. Kadınları ve çocukları güvenli yerlere taşıdılar. Yardımlar yalnızca insanlarla sınırlı değildi. Aynı zamanda derin suda boğulma tehlikesi yaşayan hayvanlara da yardım ettiler.

Tavşanları kafes içinde tekneyle güvenli bir bölgeye taşımaları, en kayda değer kurtarma hikayelerinden biriydi. Tavşanların nereden geldiklerine dair bilgileri yoktu. Tavşanlar sahiplerine kavuşmasalar bile Declan ve arkadaşları sayesinde boğulmaktan kurtulmuşlardı.

Kaynak

12
like
2
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
17 Yorum yazarları
Temel UçakCan canEmre EryiğitReha KarakayaMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Allah onların hepsinden razı olsun. Hayvanlara yapılan her eziyette ne kadar üzülüyorsam. Onlara uzatılan her yardımda o kadar mutlu oluyorum. Teşekkürler.

sila
Yazar

Onların da birer canlı olduğunu unutan ne çok insan var dünyada. Ne çekti ya şu hayvanlar insanlık yüzünden, bitmedi çileleri…

turuncumavi
Üye

Böyle insanlara ihtiyacımız var

Sinan
Yönetici

O güzel atlara binip gitmemiş güzel insanlar hala var.

Temel Uçak
Üye

Böyle insanlar iyiki varlar ya. Allah onlardan razı olsun.