Helmet Heroes, ücretsiz online  2 boyutlu bir RPG oyunudur.

“Macera Başlıyor” sloganı altındaki 2013’te çıkan oyun şu anda 9.50 versiyonundadır ve halen geliştirilmektedir. İlk çıktığı zamanlarda sadece canavarlar ile savaşıp güçlenmek üzerine kurulu olduysa da, zamanla oyuna farklı özellikler eklenmiştir ve oyunda yapılabilecek şeyler çeşitlenmiştir. Balık tutmak, odun kesmek, canavar avlamak ve devasa yaratıklar ile yüzleşmek bunlardan bazılarıdır.

4 farklı sınıftan  ( savaşçı, kovboy, okçu, sihirbaz)  birisini seçen oyuncular, kendi sınıfının silahları ile yaratıklar yok ederek güçlenir. Seviye atlayınca zıplama, güç, hız gibi özelliklerine katkılar sağlayabilirler.

Güçlendikçe farklı bölgelere ilerleyip daha güçlü y atıklar ile dövüşebilirler. Bu bölgelerin her biri kendi teması ve canavarlarına sahiptir. Ayrıca farklı karakterler ile de bu bölgelerde karşılaşılabilir, bu karakterler ile ticaret yapabilir ve önemli şeyler öğrenebilirler.

Oyuncular, belli bir seviyeye ulaştıktan ve yeterince güçlendikten sonra güçlerini kullanarak haritanın farklı yerlerinde bulunan ağaçlar kesebilirler. Bu ağaçların odunları satabilirler ve üst seviye bazı ağaçların odunlarını oyundaki en güçlü silahlardan bazılarını elde etmek için kullanabilirler.

Haritayı keşfettikçe, bir su dünyasındaki bir evde yaşayan bir karakter ile karşılaşır ve bu kişiden bir olta satın alabilir. Bu olta ile de oyunun tamamen yeni bir oldanağını keşfederek balık tutabilir ve bu balıkları satmakla beraber aynı odunlar gibi zırh ve silahların elde edilmesinde kullanabilir.

Aşağıda, Helmet Heroes’te görülen birkaç silah vardır.

Bununla beraber, oyunda ilerlemiş bir oyuncu kendine bir hayvan (veya birden çok hayvan) alarak gücüne güç katabilir. Bu hayvanlar oyuncunun hızını, gücünü ve başka özelliklerini güçlendirebilir. Bazıları binek hayvanı olarak kullanılabilirler.

Bildergebnis für helmet heroes pets

Fotoğraf: Helmet Heroes hayvanlar.

Birçok yaratıcı silah ve zırh tasarımı ile etkileyen oyunda onlarca farklı eşya ve canavar vardır. Diğer RPG oyunları gibi zaman isteyen bir oyun olsa da oynaması epey keyifli ve ücretsizdir. Para ile alınan “bilet”ler ile odun kesmek için bir testere, balık tutmak için bir kepçe, güç arttırıcı baloncuklar gibi eşyalar alınsa da oyuncuların başarısı sadece oyuna harcadıkları parayla bağlantılı değildir ve para yatırarak alınabilen “bilet”ler, oyun içi kazanılan parayla da alınabilir.

Oynarken zamanla daha ilginç eşyalar elde edilir ve oyun zamanla daha da keyifli hale gelir.

Helmet Heroes’a buradan kayıt olarak oyunu oynayabilirsiniz:

https://www.helmet-heroes.com/

11
like
6
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
22 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
21 Yorum yazarları
İlkay BozkuşBerat GÜLTEKİNRadKoray CömertEnes Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İlkay Bozkuş
Yazar

Güzel oyuna benziyor.

Berat GÜLTEKİN
Üye

Güzel

Rad
Üye

tam bir lol sevdalısı olarak eğlenceli görünüyor

Koray Cömert
Üye

kahramanlar asla ölmez

Enes
Üye

Oyun oynamayi biraktim