Her (Aşk) ımdb:  10/8

Öncelikle sinema sever bütün arkadaşlarıma burdan selam yolluyorum. Keyifli seyirler.

Diğer adı Aşk olan bu filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Spike Jonze‘un üstlendiği, romantik dram ve bilim kurgu türündeki 2013 yılında çıkış yapan bir Amerikan filmidir.

Film kendine has dünyasıyla biz izleyenlerin akıllarında bir boşluk oluşturuyor. Teknoloji yüzünden  saçma denebilecek şeylerin toplum içinde sıradan bir hal almasını ve yalnızlaşan bireylerin teknolojiye bağlılığını görüyoruz.

Abartıdan uzak, yakın geleceğe ait olduğunu bildiğimiz bir evrende geçen Her, teknolojinin gösterişli yanlarını kullanmaktansa insancıl tarafını ön plana çıkarıyor (üstelik film geleceğe ait olmasına rağmen kostümleriyle retro havası yakalıyor -ki bu durum filme harika bir atmosfer katıyor). Yönetmen, aynı zamanda kaleme aldığı senaryosunda -yine- karakter odaklı bir teknoloji üzerinde duruyor. Uçan arabalar, kalabalık yapılarla ve ışıklarla süslenmiş şehirler göstermek yerine insan özelliği kazandırılmış teknolojik devrimleri öne çıkarıyor: Konsol oyunlarının karakterlerine yapay zeka katıyor, bilişsel işleri gerçekleştirmek için insan zihni modelinde yazılımlar yaratıyor, gerçek bir insanı kendisine aşık edecek sanal karakterleri var ediyor…

Kısaca Jonze, gösterişten uzak, tüm okları Theodore’a ve duygulanımlarına yönlendirecek bir evrenle sinemaseverleri baş başa bırakıyor.

İyi seyirler dileriz ????

12
like
6
love
1
haha
1
wow
0
sad
2
angry
14 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
enes gilGülsüm ApişKasim ekimbulem solakHüseyin keskin Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

İzlemediğim; ancak yazınızdan sonra izlemeyi düşündüğüm bir film oldu.Kurgu gerçekten de alışılmışın dışında gibi görünüyor. Emeğinize sağlık efendim

Eva.Rz
Üye

Daha dün diyordum ki bu filmle ilgili bir yazı yazayım diye şansa bak ki yazmışsın. 😀
Çok sevdiğim bir filmdir herkese de tavsiye ederim.
İlk yazın da hayırlı olsun, devamını bekliyoruz. 🙂

DamageControl
Üye
DamageControl

bu filmi bir ben beğenmedim sanırım, çok boş geldi ve hiçbirşeyi derinlemesine tartmıyor, bir tek sonu tutarlı olmuş.

enes gil
Üye

ma…l