Hepimiz kendi hayatlarımızı bir hikayeymiş gibi lanse ederiz insanlara. Bundan dolayı diğer insanların hayatlarımızı bir destanmış, bir romanmış gibi anlamalarını isteriz.

Kendimizi bir şey sanmak doğamızda var aslında. Her şeyin en iyisi biziz. Her şeyde en güçlü biziz.

Ama yanılıyorsunuz. Hayatlarımızın beş kuruşluk bir değeri yok dünya için.

Hayatınızın ne kadar sıkıntılı olduğunu biliyorum. Ailenizin sizi anlamadığını düşünüyorusunuz, maaşınızın adil olmadığını düşünüyorsunuz. Hava niye soğuk diye kederleniyorsunuz. Kendinizin bir dahi olduğunu geri kalan insanların gerizekalı olduğunu sanıyorsunuz. Evet siz bir dahisiniz. Çünkü siz Instagram’ı ve Snapchat’ı harika bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca siz dahi değil süper zekasınız.

Çünkü bir sürü kız/erkek arkadaşınız var. Ne kadar da güzelsiniz öyle. Ancak güzelliğinizin yaptığınız tonlarca makyajla bir alakası yok, bunu da biliyorum. Siz sadece makyaj yaparken “detay” eklemiş oluyorsunuz o melek derecesindeki güzelliğinize. Ayrıca sakallarınıza fön çekmişsiniz. Tam da bir dehanın yapacağı iş, gerçekten sizi takdir ediyorum. Bugün o bakışlarınızla kaç tane kız/erkek etkilediniz kim bilir. Taciz sizin için sadece fiziksel bir eylemden ibaret. Bundan dolayı yolda yürüyen insanların kalçalarına bakmak sizi tacizci yapmıyor(!). Niye yapsın ki siz sadece çapkın birisiniz o kadar.

Ayrıca harika bir tartışmacısınız.

O kişiyi ne güzel yendiniz öyle. Ettiğiniz küfürler eminim o kişiyi yerin dibine sokmuştur. Harika bir hayvan sever olduğunuzu unuttum pardon. Kedi ve köpek fotoğraflarını paylaşarak bu sevginizi gösteriyorsunuz. Ne güzel! Matematik öğretmeni size “güzellik, sevgi ve mutluluk” gibi kavramları öğretmek yerine matematik öğretiyor. Bu nasıl bir saçmalık? Matematik hocası ne anlar matematikten? Neyse ki bunu fark edebilecek mükemmel zeka sizde var. Ancak bu kadar mükemmel bir insan olmanıza rağmen aileniz sizi anlamıyor ve insanlar size tapmıyor. Neden ya? Böyle bir dehaya herkes tapmalı ve onu her gün övmeliler.

Siz bu sıkıntılı günleri geçirirken dünyada da ufak tefek(!) şeyler oluyor tabi.

Her gün 15 bin çocuk ölüyor. Şu sıralar da 1,4 milyon ölümün eşiğinde.(KAYNAK: UNICEF)

Ama bu durum sizi niye rahatsız etsin ki? Sizin daha büyük sorunlarınız var.

Bu yaptığım ironide anlatmak istediğimi belki anladınız belki anlamadınız belki de anlamak istemiyorsunuz.

Haliyle dünya zaten anlamamızı pek fazla istemiyor.

Makyaj markaları kadın haklarını savunduklarını iddia ederler. Müşterilerinin kadın olmasından ötürü müdür bilinmez belki. Ancak bir şekilde bize bir kadının makyaj yapmadan güzel olamayacağını ikna etmiş durumdalar.

Öyle çünkü savaşın tek kazananı silah tüccarıdır. Bundan dolayı fark edemememiz çok normal.

61
like
13
love
1
haha
3
wow
0
sad
1
angry
64 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
59 Yorum yazarları
emirhan clkTriskacocuahmet batarMümin ÇavuşoğluEnes Can Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Muazzam bir görsel. Yazı noktasında söyleyecek çok şey olduğunu düşünüyorum ki, bazı paragraflar tek tek ele almaya değer zaman zenginliği niteliğinde. Emeğinize sağlık efendim

Zeynep Sarıoğlu Tosun
Üye

Müthiş bir yazı olmuş, yüreğinize sağlık.

Atakan Kızıldağ
Üye

Beynimdekilerin yazı bulmuş hali ciddi ciddi helal olsun

Maydogan
Üye

Biraz kendimizi birakip dunyadaki kitulukleri onlemeye çalışsak keşke

Canan
Üye

Çok anlamlı ve de açıklayıcı bir yazı olmuş. Ancak dediğiniz gibi savaşın tek kazananı belli. Emeğinize sağlık