Bir yanımda kar, öbür yanım bahar. Sen gittin gideli değişmedi bu durum.

Geçenlerde bizim Ömer’e bahsettim senden, güldü. Neymiş, varlığında kıymetini bilemememin cezası… O güldü, ben ağladım. Ama biliyorum: Onun da içi burkuldu, üzüldü. O zaten pek belli etmez, duygularını. Güzel haber alınca abartılı gülücükler dağıtmaz etrafa; yüzü aydınlanır ve geçer, o kadar. Çok kötü bir haber aldığında hüzünlenir ama ne kadar üzüldüğünü bilemezsin. Zaten durmaz, hemen kendi köşesine çekilir, gözden ırak olmaya çalışır ya da bu konuda konuşmaz. Ama inceden inceye sezerim, içinde bir yerlerde çağıldıyordur hisleri.

Hayatım ince çizgilerden ibaret: zıtlıkları ayıran, şeffaf, keskin olmayan, esnek, ince çizgiler… Umut-yeis, hazan-bahar, ak-kara… Ağabeyim her zaman “İnsanın bir çizgisi olmalı.” der. Kastettiği çizgi bu değildi, biliyorum. Saçmaladım yine. Olsun… sen yoksun, ne zamandır saçmalamadım.

Şimdi yoksun… Zaman kavramını ne zamandır kaybettim. Hangi gündeyim bilmiyorum, ama aylardan haberdarım, çok şükür…  Sensizlik yaramadı bana. Kurudu gönül dağımın toprağı, çatladı, parça parça oldu. İçimdeki gülleri hazan vurdu, taze sürgünler kavruldu, dallar kırıldı, yapraklar rüzgâra teslim… Peki ya sen? Sen mutlu musun, gittiğin o yerde?

Kapı eşiğine konmuş titrek bir mum alevi gibi sallanan bir umut taşıyorum hâlâ. Kim bilir? Belki de bir son değildir, bu hikâyenin de bir devamı vardır…                                                                                                                                                                                                                                                                                           Mustafa

5
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
3 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
3 Yorum yazarları
EnesHüseyin çetinÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Kavram zenginliği oldukça zengin güzel bir yazı. Emeğinize sağlık efendim.

Enes
Üye

Cok güzel olmuş harika

Hüseyin Çetin
Üye

Edebi bir yazı gibi olmuş harikasın devam et