İnstagram bilinçli kullanıma yönelik yeni özellikler ekleyeceğini açıkladı!

Dikkat ettiyseniz İnstagram ana sayfanızı her yenilediğinizde farklı bir gönderi düzeni ile karşılaşıyorsunuz. Bu düzen kronolojik olarak düzenlenmiyor ve neye göre sıralandığını da bilemiyoruz. Bu nedenle her seferinde uygulamada daha fazla zaman geçiriyoruz. İçeriğin içinde sürekli gezinmek, sağlıksız ve zorlayıcı. Yeni özellikle birlikte artık neleri gördüğümüzü de bileceğiz.

Şirketin planladığı bir uyarı şekli var. Uyarının Son 48 saatteki tüm yeni yayınları gördünüz.” şeklinde olması bekleniyor. Çoğu kullanıcı bu uyarıyı dikkate almadan uygulama içinde zaman geçirmeye devam edeceklerdir. Bu özellik, uygulama içinde kaybolmak istemeyen, bir selfie, gün batımı veya akşam yemeği resmini kaçırmadıklarından emin olmak isteyen kullanıcılara yardımcı olabilir.

Ek olarak Instagram; kullanıcıların uygulama içinde ne kadar zaman harcadıklarını, aktif oldukları zaman dilimlerini görmelerini sağlayan “Usage Insights” isimli özelliğini de kullanıma sunacak. Dünyanın en popüler, ancak aşırı kullanımlı sosyal medya uygulamalarından birinin kullanıcı sağlığını, katılım ve gelirden arındırdığını duymak güven verici değil mi? Bu kullanım trendleri henüz başlamasa da yakın zamanda bekleniyor.

Kullanıcıların harcadıkları toplam süreyi en üst düzeye çıkarmak için ne gerekiyorsa yaparak istismar etmeye devam eden uygulamalara örnek olmasını umuyoruz. Bu şekilde eklenen özelliklerle platformlar aslında en sadık kullanıcılarına ulaşabilecekler. Uygulamalar onları sorumlu bir şekilde kullanıma yönlendirip iyiliklerini kazanmakla kalmayacak, gelecek yıllarda daha kısa, daha sağlıklı oturumlara göz atmalarının önünü açacaktır. Biz de sosyal medyanın daha bilinçli kullanımına yönelik özendirmenin artmasını temenni ediyoruz.

16
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
Mahmut YEŞİLTAŞMurat Siyliyellowredmustafaenver dengiz Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mahmut YEŞİLTAŞ
Üye

Ben instegrama girince sarjim %100 oluyo genelde ama cikarken telefon elimde kapaniyor jarji bittigi icin bide 3000 mah pil yani 2 3 saat gidiyo en az ama yani guzel paylasimlar var insan cikmak istemiyo

Murat Siyli
Yazar

Çocukları sosyal medyayı güvenli kullanım konusunda bilgilendirmeliyiz

yellowred
Yazar

ne kadar özellik o kadar zaman harcanması , normal.

mustafa
Üye

Pek sanmam insanların bilinçli bir şekilde kullanacaklarını.

enver dengiz
Üye
enver dengiz

bilinçsiz insanlardan bilinçli kullanmayı beklemek! olabilir gerçi.