Biz insalar tuhaf yaratıklarız, işin bilimsel kısmını bilemeyeceğim lakin şu kısmı bir gerçek ki öğrendikçe tecrübe kazanırız ve kazandığımız her tecrübe bizi bu hayat dediğimiz girdabın derinliklerine sürükler ve bizi yorar. Monotonluktan şikayet ederiz fakat gerçeğin bu oluşunuda hazmedemeyiz aynı zamanda çünkü bizler hayatta kalma iç güdümüzün modernize edilmiş fakat geçmişe göre çok daha vahşi ruhunu içimizde saklıyoruz tüm insanoğlu olarak ve geriye tek bir çözüm yolu kalıyor, “UNUTMAK” .

Unutmak istediğiniz şeyleri bir düşünün, başa dönmek istediğiniz şeyleri, keşkelerinizi gözünüzün önünden bir geçirin, öğrenmeye başladıkça açığa çıkan ve sizin kontrolünüz dışında gelişen tüm olayları teker teker gözleriniz önünden geçirin, bilinç altınıza odaklanın ve rahatlamak için ne yapmanız gerektiğini sorun kendinize.

Çözüm ne yapacağınızı öğrenmek mi yoksa kolaya kaçıp unutmayı seçmek mi?

Bunu bir sorun kendinize…

Savaşarak öğrenmek, bir çözüm arayışına girmek ve kabullenmek, fakat herşeyden önce kabullenmek bizi mutlak huzura kavuşturur. Doğru bir insan olmak olmamalı amacınız, doğru dediğimiz şeyde göreceli diğer tüm kalıplaşmış algıların göreceli olabileceği gibi fakat gerçek birdir.

Gerçek hiçbir zaman değişmez, öğrenmeye çalışmak bizi kabullenmeye zorlar, unutmak ise inkarı dürter, öğrenerek unutmak ise bir yanılgıdır, hayatı boyunca sadece tek sefer bisiklet sürmüş 5 yaşındaki bir çocuğun 50 yaşına geldiğinde bisikleti sürebilmeye devam edebilmesi gibi, unutmak öğrendiğimiz şeylerden belkide kaçmak için uydurulmuş bir bahanedir yalnızca.

Unutmak kabullendikten sonra acı vermez gözlerini yumup unutmaya çalıştığın ve içinde bulunduğun o zifiri karanlık kadar. Unutmak bir tercih meselesidir, eğer siz isterseniz unutursunuz, içinde bulunduğumuz şu zamanlarda da biz bir çok şeyi unutmak istediğimiz için unutkanlık çağımızın en büyük sorunlarından biri haline geldi.

Unutmayın…

Tercih, hayat istediği boyunca değil, kabullenebildiğimiz kadar kendi irademizle verebildiğimiz bir lütuftur kendimize.

8
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
12 Yorum yazarları
Melisa AvciyellowredHadiOrdanTriskacocuresmiye kar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Kabullenmek de bir tercih olduğu perspektifinden diyorum ki: ” Her istediğimizi tercih edemiyoruz; ancak tercih ettiklerimizi yaşıyoruz.”

kanser
Yazar

Matematikte 0!=1 kuralının hiçbir açıklaması yoktur. Matematikçiler bazı şeyleri zorlaştırmamak adına bu kuralı böyle kabul etmişlerdir. Umut etmek bizi bazı durumlarda köleleştirir. Haliyle bazen yapılması gereken tek şey vazgeçmek ve kabullenmektir.

dalc
Yazar

başkaları mutlu olcak diye ben neden kabulleniyim

mustafa
Üye

Kimse istemediğim hiçbir şeyi bana kabul ettiremez.İnsanları mutlu edeceğim diye istemediğim bir şeyi kabul etmem.

Melisa Avci
Yazar

Başkaları mutlu olacak diye birşey kabullenmek büyük fedakarlık gerçekten