Hepimiz merak etmişizdir acaba uzayda bizden farklı düşünebilen, zekaya sahip varlıklar var mı? Ama ne yazık ki uzaylıları videolarda sadece montajlı şekilde görmemiz mümkün olabiliyor.Yani uzaylıların var olduğunu kanıtlayabilecek bir bulgu henüz elimize geçmedi.

“Ama koskoca evrende bir tane bile mi varlık yok ?” diyenler. Evet haklısınız “Ama elimize hiç kanıt geçmedi” diyenler de var. İşte iki tarafda yıllardır tartışıyor ama uzlaşamıyorlar.

Gel zaman git zaman “Uzaylılar var!” diyenlerin tarafından bir söz söylendi “Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir”..

İşte bu fikir Carl Sagan tarafından ortaya atıldı.Bu sözün açılımı şöyledir. Bizim uzaylıların var olduğunu kanıtlayamamız onların olmadığı anlamına gelmiyor. Bu sözü heryerde düşünün ve arkadaşlarınızla tartışın.

7
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
16 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Ice coldTriskacocuMurat SiyliEren YeniElif korkmaz Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Aklın sınırları dahilinde olan her şey vardır. Zaten ”yok” akledemediğimiz, tasavvur edemediğimiz, tahayyül edemediğimiz şeyler de. Kısacası aklın ve kalbin sınırları dışında bir yerde. Biz onu asla bulamayız-ki aramayız da- varlığın hakim olduğu bu düzende. Dolayısıyla kainat dünya ve içindekilerden ibaret olarak düşünülmesi çok sığ bir düşünce kanaatim. Milyarlarca bilinmeyeni bilinenlerle sınırlı kılmak ve onların varlığını yoklukla adlandırmak bence gerçek anlamda varlık kavramının ne demek olduğunu anlamamaktır efendim. İsimlendirmeler gerçeği yansıtmıyor olsa da şayet ilmin ilk mertebesi olan hayal dünyasında filizlenen bir şey her zaman vardır.

Ice cold
Üye

Oladabilir olmayadabilir

Triskacocu
Yazar

Güzel bir yazı olmuş efendim

Murat Siyli
Yazar

Bir şeyin olmaması onun yok olmadigi anlamına gelir

Eren Yeni
Üye

Uzaylıların yaşadığını düşünüyorum bir kanıt olmamasına rağmen.