1. Merhaba! Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Merhaba, tabi ki 🙂 Adım Nurcan Balkanlı, 15 Kasım 1990 tarihinde Mersin de doğdum ve Mersin de yaşıyorum. İşletme bölümü mezunuyum. Özel bir firmada Satış Sorumlusu olarak çalışıyorum. Üç yıldır da hayallerimi kâğıda döküyorum 🙂

 

  1. Yeni basılan eseriniz ‘Sözde Nişanlı’dan bahsetmeden önce diğer eserlerinizi kısaca anlatır mısınız?

İlk kaleme aldığım hikâyem Kedi Kız, hayallerim ile kendi hayatımdan kısa parçalar ekleyerek yazdığım aksiyon ve romantizm dolu bir kitap.

İkinci hikâyem Sözde Nişanlı ki onu atlıyorum 😉 Üçüncü olarak Çöplük hikâyemi yazdım. O da gördüğüm bir rüyadan esinlenerek oluşturduğum en çok sevdiğim aksiyon hikâyemdir. Daha sonra Sözde Serisinin devamı geliyor. Sözde Evli var, Sözde Nişanlıdaki Koray ve Su’nun acı tatlı romantik hikâyesi. Sözde Kardeş ve Sözde Çapkın var, Evren ve Buket ile Mert ve Ecem’in hikâyesi.

Bunların arasında bir yarışmaya katılmak için yazdığım Kayıp adlı hikâyem var. Hayatta yapmak istediklerini listeleyen ve bu listeyi eksiksiz yerine getiren İris’in hikâyesi.

Şuan Sözde Kardeş ve Ares’in Çağ’ı adlı iki hikâyemse devam ediyor. Sözde Kardeş diğer Sözde serisindeki karakterlerin çocuklarının aşk hikâyesi 😉 Ares’in Çağ’ı ise bir aşk hikâyesinin ötesinde aksiyon ve romantizm yüklü bir eser 🙂

 

  1. Sözde Nişanlı’ eseriniz basıldığında ne hissettiniz?

O an hissettiğim duyguyu nasıl dile getirebilirim bilmiyorum. İlk başta bu gerçek mi? Diye düşündüm. Kitabı ilk elime aldığımda üstünde yazan adıma uzun süre baktım. Ellerim titriyordu. Gözlerim doldu ve bunu ben mi yazdım? Dedim. Rüya gibiydi. En büyük hayallerimden biri gerçek oldu. Diğer bir hayalim ise Sözde Nişanlı kitabı sayesinde gerçek olacak…

 

  1. Bahsi geçen eserinizdeki başkarakter annesinin ölümünden babasını sorumlu tutuyor ve Ondan intikam almak amacıyla çeşitli -toplum arasında ‘ahlaksızlık’ olarak betimlenen- davranışlarda bulunuyor. Babası da kızını biri ile nişanlıyor. Babasının Onu zorla nişanlaması, babasının intikam şekli mi?

Hayır, Tamer Bey asla kızından intikam almak için böyle bir şey yapmaz. Tamer Kaya kızı için her şeyi yapabilecek biri ve onun için en doğru kararı veriyor 😉

 

  1. En çok hangi eserinizi yazmaktan zevk aldınız?

Çöplük. Aksiyon hikâyelerinde her zaman kendimi daha iyi hissediyorum. Ve en başarılı eserlerimin aslında Aksiyon hikâyelerim olduğunu düşünüyorum.

 

  1. Wattpad’de yazdığınız bir kitabı bastırdınız. Başka kitaplarınızı da bastırmayı düşünüyor musunuz?

Neden olmasın. Yazmış olduğum ve yazacağım çok fazla kitap var. Her yazdığım hikâyeyle kendimi geliştirdiğime inanıyorum. Onları basılı halde görmekse insanı mutlu ediyor.

  1. Gelecek projelerinizden bahseder misiniz?

Yazıp da yayımlamadığım birkaç hikâyem var. Fantastik alanında yazdığım ilk hikâyem Geçmişten Gelen olacak. Ocak ayında başlayacağım Çöplük 2 kitabı var, Çöplükteki karakterlerin peşindeki tehlikeyi anlatıyor. Kayıp hikâyesinden sonra hayatlarına devam eden karakterleri anlattığım Çınar adlı hikâyem var. Çok önce başladığım ancak bir türlü devam edemediğim “Sana Kapıldım” adlı hikâyemde henüz yayımlanmadı.

7
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
Can canmustafaÇalı KuşuMurat SiyliSefa Akın Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Can can
Üye

İlk kaleme aldığım hikâyem Kedi Kız, hayallerim ile kendi hayatımdan kısa parçalar ekleyerek yazdığım aksiyon ve romantizm dolu bir kitap.

mustafa
Üye

Eminim güzel bir kitaptır. Tanıtım için tesekkurler.

Çalı Kuşu
Yazar

Nurcan Hanım’a yazınsal hayatında başarılar dilerim. Büşracığım emeğine sağlık vesilenle genç kalemleri tanıyoruz 🙂

Murat Siyli
Yazar

Umarım kısa zamanda kitabı satın alırım . Teşekkürler kitap öneriniz için.

Sefa Akın
Üye

Güzel 👍