Hepimiz biliyoruz ki bu hayatta mutlu ve sorunsuz yaşayabilmek için kendimize bir ideoloji belirlemek gerekiyor. Başlıktan anlayacağınız gibi bu bir eleştiri yazısı. Ancak eleştireceğim şey ideolojisi olan insanlar değil merak etmeyin.

Ancak eğer bahsettiğim kesimdeyseniz bu patavatsız tavrımdan gayet rahatsız olacaksınız bunu temin ederim.

İdeolojisi veya bir hayat felsefesi olan insanlar ikiye ayrılıyor.

Birincisi tercihleri doğrultusunda o ideolojiye sahip olan insanlar. Ki bu insanlar gayet doğal gördüğüm taraftalar.

Birde popüler kültürün  kendine doğrulttuğu fikirleri zorundaymış gibi kabul eden insanlar. Pardon insan dedim. Köleler.

İkinci bahsettiğim insanlar hangi ideolojide olursa olsunlar karşılarındakine tahammülsüz ve saldırgandırlar. Ayrıca kendilerini zeki sanarlar. Ki unutmayın en zeki insan ne kadar az şey bildiğini kabullenebilen insanlardır. Karşılarındaki insanların IQ larını bir bakışta söylerler. Ki eminim IQ kavramının ne olduğundan da bihaberdirler kendileri. Bu insanlar karşılarındaki zıt görüşlülere karşı nefret ve kin beslerler. Uzlaşmaktan nefret ederler. Evet belki ben de hümanizm saçmalığını destekleyen birisi değilim ancak bu kaosun verdiği zararları da gayet net görebiliyorum.

O insanlara bir tavsiyem var. Sizler zeki değilsiniz. Sadece kendisini popüler kültürün kucağına bırakmış aptallarsınız. Herkesten üstün olacağınızı düşünüyorsunuz. Ama düşünmeyin. Çünkü bu mümkün değil. Karşınızdaki insan size göre cahildir belki. Evet belki bazı alanlarda o insandan üstün olabilirsiniz. Ama emin olun o kişinin de  sizden üstün olan bir çok özelliği olabilir.

Tıpkı lisedeyken kickboks hocamın dediği gibi;

“Ne kadar güçlü olursan ol herkesi dövemezsin. Senin yumrukların iyi olabilir ama tekmelerin kötüdür. Tekmelerin iyi olur ama güreşin kötüdür. Unutma ki dünyanın en güçsüz insanı olamayacağın gibi dünyanın en güçlü insanı da olamazsın”

10
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
1
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
12 Yorum yazarları
TriskacocuyellowredReha KarakayaŞafak ÖzcanUğur Çam Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Haddini bilmek, kendini bilmenin en mühim meyvesidir. Eleştirirken , öz eleştiriyi de ihmal etmeyen bir çalışma. Emeğinize sağlık.

Hilal
Yazar

Birçok insan kendinden emin ve asla kendini küçük görmez. Başkalarını ezer. Popülerlik için her şeyi yapar ama bir türlü kendisi olamaz maalesef. Günümüzde herkes bu tipte olmuştur illaki. Giderek azalır umarim bu durum.

mustafa
Üye

Günümüzde o kadar çok kendini bir şeyler zannedenler var ki,kraldan çok kralcı kesiliyorlar.

PopziYaz
Üye

“Dünyanın en güçsüz insanı olamayacağını gibi dünyanın en güçlü insanı da olamazsın” nekadar doğru demiş.

Sinan
Yönetici

Kickboks hocası çok doğru bir noktaya vurgu yapmış. İnsanlar bir şeyi başarıp diğer alanda başarısız olunca kendilerini beceriksiz sanıyorlar. Halbuki değil, herkes farklı bir alanda yeteneklidir ve her alanda yetenekli olma ihtimali yoktur.