Merhaba. Arsen Lüpen serisine başladım.

Kütüphanede gördüm ve çok merak ettim. Sherlock, Poirot gibi kült karakter haline gelmiş biriymiş. Yazarından önde gelen karakterlerden hem de. Gerçekten çok zeki, kibar, centilmen birisi ama hırsız. Hem de en iyi hırsızlardan. Sadece zenginlerden ve soyulmayı hak edenlerden çalıyor. Hırsızlık yapmadan önce polise ve kurbanlarına mektupla haber bile veriyor. Çok ilginç birisi.

Bu Arsen Lüpen maceralarının ilk kitabi ve beğendim. Sherlock’un adı da geçti birkaç kez. Zaten ikinci kitabı Sherlock’la karşılaşmasıyla ilgili şimdi ona başladım.

Gayet güzel bir eserdi. Bir sürü kitabı varmış serinin. Kütüphanede olanları alıp okurum diğerlerini uygun fiyata buldukça alırım zamanla. Sizde mutlaka başlayın polisiye kitaplar seviyorsanız. Arsen Lüpen gibi bir hırsıza hayran olacaksınız. Hırsıza hayran olmak hiç aklıma gelmezdi ama adam cidden müthiş. Filmleri de varmış merak edenler izleyebilir.

Ufak ufak hikayeler var içinde. Ilk başta anlayamıyorsunuz ama sonradan oradaki değişik kılığa girmiş kişiler Arsen Lüpen çıkıyor. Evet kılık değiştirmeyi çok iyi biliyor. Hapse de giriyor ama kılık değiştirme ustası olduğundan çıkabiliyor. O yerleri okurken çok şaşırdım. Mükemmel kurgulanmış.

Sherlock duygusal ilişkilere duyarsız ama Lüpen öyle değil. Duygusal hem de çapkın bir adam. İnanılmaz bir gözlem yeteneği, birkaç hamle sonrasını düşünebilmek gibi özellikleri var.

Sherlock’un karşısında kanun kaçağı birisini oluşturmak istemiş zaten yazar. Bence harika yapmış. Sherlock’la yarışan zekası ve gözlem yeteneği var.

En değerli hazineleri kimseler fark etmeden çalabiliyor. Üstelik kurbana önceden haber verdiği halde kimse onun hırsızlık yapmasına engel olamıyor .

Hırsızlık yapıyor ama kuralları da var mesela asla insanlara zarar vermiyor. Öldürmüyor. Zenginlerden ve kendine göre soyulmayı hak edenlerden çalıyor sadece.

Öyle entrikalar yapıyor ki ağzım açık kaldi. Üstelik çok komik birisi. Kitabı okurken bayağı eğlendim. Değiştirdiği kılıklar falan muazzam. Kültürlü birisi hem de. Bir hırsıza göre bayağı etkileyici yetenekleri var.

Ayrıca belki de ilk defa bir hırsızın polisten kaçmasını ve maceralarına devam etmesini isteyeceksiniz. Öyle bir adam ki. Üstelik medyada da çok konuşulan birisi. Çok popüler birisi oluyor. Halk onun yaptıklarını merakla bekliyor hep.

Farklı türde bir şey istiyorsanız buna bir şans verin. İnsanların ne kadar tuhaf şekillerde dolandırılacağına şahit olun. Zeki ,Kültürlü, komik , kibar, centilmen bir hırsızın maceralarını okurken çok eğleneceksiniz. Arsen Lüpen gerçekten aşırı güzel düşünülmüş bir karakter. Adı da çok güzel değil mi ya? Arsen Lüpen çok etkileyici bir isim bence.

Herkese kitap dolu günler diliyorum.

7
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
8 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
mustafainterdehaHilal AmarilSERDAR ÖZDEMİRTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Güzel bir içerik bu ismi ilk Kemal Sunal filminde duymuştum.

interdeha
Üye

Hatırladığım kadarıyla uzun zaman önce filmi de yapılmıştı Arsen Lupen kitabının

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

eline saglık

Triskacocu
Yazar

Evet tekrar popzingo da olmak güzel…

Arswn Lüpen zengini soyan adam gibi adam

Çalı Kuşu
Yazar

Bollwood da başrollerini Salman Khan’ ın oynadığı filmi hatırlattı nedense. Yanlış hatırlamıyorsam adı Kick. İzlemediyseniz tavsiye ederim.