Selamlar sevgili popzingiller :)) Bugünkü röportaj konuğumuz KizlarSoruyor.

Hepimizin bildiği gibi KizlarSoruyor sosyal medyada adını başarıyla duyurmuş bir platform. Yılda 2 milyon soru sorulan ve 50 milyon görüş ifade edilen bu platformun %55’i kadınlardan, %45’i erkeklerden oluşuyor. Aynı zamanda KizlarSoruyor.com, Gemius verilerine göre Kadın / Yaşam kategorilerinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 1. web sitesi ve hayata dair aranan içeriklerin de bir numaralı adresi. Bu başarılı platforma röportaj yapmayı kabul ettikleri ve bize verdiği samimi cevaplardan dolayı teşekkür ediyoruz.

O zaman sevgili popzingiller buyurun röportaja :)) 

Sosyal medyada oldukça fazla yer alması sebebiyle biz KızlarSoruyor platformunu tanıyor ve takip ediyoruz. Yine de okuyucularımız için kısaca KızlarSoruyor platformunun kuruluş amacından, nasıl bir platform olduğundan bahseder misiniz?

KizlarSoruyor, kadınların ve erkeklerin tutkulu ve bilgili oldukları konularda birbirlerine yardım etmek, hayatın her alanına dair soru sormak ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği bir topluluk platformu. Kurucusu Tolga Tanrıseven, üniversite okumak için Amerika’ya giden ve daha sonra ABD’ye yerleşen bir Türk girişimci.

KizlarSoruyor fikrinin doğuşu da bir hayli ilginç. Tolga Tanrıseven Amerika’da yaşadığı dönemde arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği bir barda kadınların ve erkeklerin iletişim kurmakta zorlandığını, iki tarafın da birbirine yaklaşmak istediğini ama kendilerini doğru ifade edemedikleri için yaklaşamadıklarını gözlemliyor. Bu durumun karşı cinsten tavsiye alarak çözülebileceğini düşünen Tanrıseven ertesi sabah girlsaskguys domain adresini alarak platformun çalışmalarını başlatıyor ve böylece 2008 yılında GirlsAskGuys kuruluyor. 2011 yılında ise platformun Türkçe versiyonu KizlarSoruyor hayata geçiyor. KizlarSoruyor, Gemius verilerine göre Kadın / Yaşam kategorilerinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 1. web sitesi ve hayata dair aranan içeriklerin de bir numaralı adresi.

 

Üyeler tarafından her bölümde çokça paylaşım yapılsa ve çokça okunsa da üyelerinizin favori kategorisi nedir?

KizlarSoruyor’da modadan kültür sanata güzellikten sağlığa her konuda soru ve içeriğe ulaşmak mümkün. En çok konuşulan 3 kategori ise Aşk İlişkileri, Toplum & Sosyal İlişkiler ile Cinsellik.

Şu anda site oldukça popüler ve kullanıcı sayısı da yüksek. Peki site üzerinde geliştirmeler için çalışılıyor mu? Sitedeki kategorilere yeniler eklenecek mi, yoksa aynı şekilde devam edecek mi?

KizlarSoruyor hayatın kendisi gibi sürekli gelişen ve yenilenen bir site. Site sürekli kendini yeniliyor, üyelerin istek, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yenilenmeye ve gelişmeye de devam edecek.

 

Sitenin yabancı versiyonunda adı GirlsAskGuys’ken Türkiye versiyonu neden yalnızca “KizlarSoruyor”?

Aslında bu Türkçe ve İngilizce dillerine uygunluktan geliyor, ayrıca Kızlar ErkeklereSoruyor’dan daha kısa ve sevimli

Şu an Türkiye’de en çok tanınan sitelerden birisiniz darısı bizim başımıza 🙂 Gençler arasında oldukça popülersiniz. Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz?

Bu dünyada hepimizin tutkuyla bağlı olduğu, ilgi duyduğumuz, bilgili olduğumuz niş bir alan ve bu tutkumuza dair söyleyeceklerimiz, paylaşmak istediklerimiz var. Ve hepimizin hayatın farklı alanlarına dair birbirimize soru sormaya, bilgi ve fikir almaya ihtiyacı var. Bu kimi zaman sevgilimizle yaşadığımız bir soruna dair karşı cinsten fikir alma ihtiyacı olabilir, kimi zaman spor, güzellik ya da seyahatle ilgili bir bilgi, tavsiye arayışı olabilir.

 

KizlarSoruyor’u kurarken hedefimiz bir içerik sitesi oluşturmak değil, farklı konularda tutkulu, bilgili, birbirine yardım etmeye hevesli kadın ve erkekleri bir araya getiren bir topluluk oluşturmaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyoruz. Doğru topluluk, yeni, taze ve organik içerik KizlarSoruyor’un başarısının sırrı.

 

PopzinGo bilim, teknoloji, sanat ve eğlence gibi konuları içeren; yazdıkça, okudukça ve kültürlendikçe kazandığınız bir platform. KizlarSoruyor kültürlendirme amaçlı kurulan PopzinGo platformu hakkında ne düşünüyor?

Gençlerin içindeki yazarı ortaya çıkaran harika bir fikir Popzingo. Düşünmeye, okumaya, kafa yormaya ve yazmaya teşvik ediyor gençleri. Bu açıdan çok değerli bir misyonu var. Kısa sürede çok güzel başarılara imza atacağına inanıyoruz ve yolu açık olsun diyoruz.

20
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
17 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
17 Yorum yazarları
Furkan ArslanBekir AkgülGülsüm ApişMahmut YEŞİLTAŞIce cold Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yönetici

Oldukça başarılı bir girişimdir. İnternetle az çok ilgisi olan herkesin bildiği bir sitedir. Daha da önemlisi, arama motorlarında cevabını aradığımız çoğu soru için bu siteye yönlendiriliriz bu da sitenin ne kadar büyüdüğünü gösterir.

mustafa
Üye

Ne zaman Google amcada bir şey arasam hep karşıma çıkan bir site kızlarsoruyor,güzel düşünülmüş bir proje başarılarının devamı daim olsun.

Çalı Kuşu
Yazar

Her zaman ki başarın devam ediyor olması takdiri Hak ediyor Aycan. Siteyle ilgili çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim bu çalışmanla. Emeğine sağlık

nazgulbacanagi
Yazar

Kızlar Soruyor’da hesap açmıştım, yaklaşık 1 yıl ilgilendim. Aklı başında üyelerin azınlıkta kaldığını görünce terk ettim siteyi. Dalga geçenler, siyaset kasanlar, ergenler, ayaklı afrodizyaklar nuri alçolar derken duramadım. Güzel amaçla kurulmuş güzel ve kullanışlı bir site. Ama dost acı söyler diyerek aklı başında üyelerinizi kaçırmamanız için duruma el atmanız gerektiğini düşünüyorum.

Emir Öztaşkın
Yazar

Güzel bir röportaj olmuş 👍