Koichi Takada Architects, Avustralya’nın Sidney şehrinde, kumtaşı duvarları ve geniş su manzaraları ile dik eğimli bir kıyı şeridinde yer alan yeni bir ev tasarladı. Teraslı, dört katlı ev kademeli olarak suya doğru ilerliyor. Bir dizi yüzer platform, gömme taştan bir podyumun üzerinde yüzen betonarme plakaların bir dizisi olarak sunuldu.

İçeriye adım atıldığında, harika su manzaraları tabandan tavana pencerelerden anında takip edilebilir. Cam kapı neredeyse görünmez cam korkulukları olan bir balkona açılıyor.

Duvarlar oluşturmak için renkli istif taşı kullanılmış. Yerden tavana kadar görünmez cam kesintisiz görüşlere izin veriyor.

Oturma odası, yemek odası ve mutfak aynı alanı paylaşıyor. Yemek masası açık plana büyük bir halı ve tek askılı ışıkla bağlanıyor. Oturma grubunda krem, gri ve kahverengi renkler tercih edilmiş. Taş duvarlar ile harika bir uyum içindeler.

Evin alt katında daha geniş ve rahat bir alan bulunuyor. Bu alanda bir oturma grubu, yemek alanı ve bar mevcut. Burada hakim renk beyaz. Farklı aksesuarlarla alana renk katılmış.

Geniş bir havuz tatil köylerini hatırlatıyor ve evin tüm o genişliğini yönetiyor. Dinlenmek için en mükemmel seçenek gibi görünüyor.

Ana banyo modern bir şekilde beyaz mermerler ile döşenmiş. Sürgülü cam kapı dışarıya açılıyor. Dışarıda kullanım için açık bir duş yapmayı da ihmal etmemişler.

Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Mutlu günler.

8
like
7
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
serhat ergünİlkay BozkuşReha KarakayaHüseyin çetinyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Hayranlıkla seyrediyoruz.İnancımız inandığımız o gitmenin kaçınılmaz olduğu yerde bu huzuru yaşamak. Emeğinize sağlık efendim.

mustafa
Üye

Bu tip mimarilere bayılıyorum.İşte hayalimdeki evler bunlar bir gün bizlere de kısmet olur mu acaba belki ilerde popzinde bir facebook kadar büyür de ilk üyelerine bir pay verirse belki 🙂

Triskacocu
Yazar

Böyle bir evde yaşlanmazsınız…

nazgulbacanagi
Yazar

keyif için kusursuz bir ev yapmışlar yalnız okey masası da olsaydı daha iyi olurdu 😀

serhat ergün
Üye

Harika gerçektende