Adı: Voice 2 | 보이스 2

Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Lee Seung-Young

Senarist: Ma Jin-Won

Yayıncı: OCN

Bölüm Sayısı: 12

Sezon: 3

Yapım Yılı: 2017 – 2018

Yayın Tarihi: 11 Ağustos 2018 – 16 Eylül 2018

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Başrol Oyuncuları: Lee Jin-Wook, Lee Ha-Na

 

Konusu

Dizi, 112 acil çağrı merkezi çalışanlarının etrafında dönmektedir. Bir suçun meydana gelmesinden sonraki golden time (altın zaman) içerisinde 112 acil çağrı merkezi çalışanları kurbanları kurtarmaya çalışır.

Karakterleri

Lee Jin-Wook dizide bir dedektif olan Do Gang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Keskin bir zekâya sahip olan Gang-Woo suç mahallini bir bakışta değerlendirip suçlunun eylemlerini ve ipuçlarını duygusuz bir ses tonu ile açıklamaktadır. Ailesi ile ilgili acı verici bir geçmişe sahiptir.

Lee Ha-Na dizide 112 acil çağrı merkezinde ses profilcisi olarak görev alan Kang Kwon-Joo karakterini canlandırmaktadır. Normal bir insanın duyamayacağı alçak sesleri duyabilmektedir.

Dizi Yorumum

Voice dizisinin ilk sezonunu yorumlamıştım. Fanzinlerime tıklayarak okuyabilirsiniz. Dizinin sezonları birbirinden bağımsız. Birkaç karakteri aynı. Baş karakterlerden Lee Ha Na aynı şekilde rolüne devam ediyor. Yanındaki erkek dedektifimizi de Lee Jin-Wook canlandırıyor. 

 

İkilinin performansı izleyiciler tarafından beğenilmiş olacak ki 3.sezonda da ikisi başrolü paylaşacaklar. Ben de ikisinin uyumunu sevdim. Zaten dizinin ilk sezonunda hiç aşk yoktu. Polisiyelerde çok aşk olmasını sevmem ama birazcık da olsa aşk olunca renk katıyor. İkinci sezonda da aşk yoktu. Belki ikisi de birbirlerinden etkilendiler ancak resmi bir şey olmadı. Üçüncü sezonda ne olacak göreceğiz 🙂

 

Konusu genel hatlarıyla yine Acil Çağrı Merkezindeki Golden Time ekibinin maceraları ile ilgili. Bu sefer bambaşka bir seri katil var. Bu seri katil de çok manyak. Geçenki sadece kurbanlarının saçlarını saklarken bu seferki kurbanlarının vücut parçalarından beğendiklerini kesip saklıyor. Burası iğrenç. İzlerken midem kalktı. Çünkü insanları canlıyken kesiyordu. Her neyse işte karşılarında böyle psikopat bir katil var.

Golden Time ekibi basında iyice duyulan ve insanlar tarafından ilgiyle takip edilen bir ekip olmuş. Kang Kwon Joo, babasının katilini yakaladıktan sonra biraz daha iç huzuruna kavuşmuş. Saç stilini değiştirmiş. Bence ilk sezondaki uzun saçı daha çok yakışıyordu. Ekibi ile daha da uyumlu ve kendine güvenen bir kadın olmuş. Ekibin lideri dedektifimiz bu sezon da yok dediğim gibi. Onu da lösemi olan çocuğunun tedavisi için yurt dışına çıktı olarak gösterdiler. Sadece bazen Kwon Joo onunla mail aracılığıyla konuştu.

 

 

Kwon Joo ve Do Gang Woo’nun tanışması tuhaftı. Gang woo bir olay yerine gizlice girince Kwon Joo onu fark etti ve tartışmaya başladılar. Sonra Gang Woo’nun 3 yıl önce ekip arkadaşı olan polisin cinayetindeki baş şüpheli olduğunu öğrendik. Zaten dizi onların 3 yıl önceki olayıyla başlamıştı. Seri katili orada gördüydük. Polisin ayak bileğini kesip yıldızlı kutuya yerleştirmişti. Sonra hiç iz bırakmadığından ve onu hatırlayan tek kişi Gang Woo olduğundan bir süre sonra Gang Woo’ya inanmadılar ve onu dedektiflikten uzaklaştırdılar.

Yenilerde olan o suçla ilgili ipucu bulan Gang Woo’ya bir tek Kwan Joo inandı ve ikisi birlikte çalışmaya başladılar. Tabi Gang Woo’yu ikna etmek hiç kolay olmadı. İkisi de birbirlerine hiç güvenmeden ortak olmaya çalıştılar.

İlk başta Golden Time ekibine nefreti olan bir katil çıktı ortaya. Ekip üyelerinden biri ilk bölümde olaylı şekilde öldürüldü. Diğerleri de bayağı tehlikeye girdiler. Sonradan asıl katil de başka insanları dark web içindeki bir sitede katil olmaya ikna edip katliamlar yapmaya çalıştı. Bu katil hacker ve polisler hakkında çok şey bilen biri. Üstelik evde ölü annesiyle birlikte yaşıyor. Annesini mumyalamış. Burayı görünce bayağı şok olduydum.  Daha bir sürü ilginç yanı var katilin. Tabi katilin yüzünü bu sefer de hemen görüyoruz.

Bu sezon çok daha heyecanlı ve çok korkunçtu. Bu diziyi çok seviyorum. İki sezonu da arka arkaya izledim. Polisiye dizilere bayılıyorum cidden. Bu sezon sadece 12 bölümdü çok az geldi. Üçüncü sezonu da merakla bekliyorum 🙂

 

Gang Woo; sert, soğuk, öfkeli, umursamaz bir polis. Umursamaz derken, başkalarını kurtarmakla pek ilgilenmiyor gibi görünen biri. Geçmişinde yatan sebep yüzünden polis olmuş ve her gün kendisiyle yüzleşen birisi. Psikolojik sorunları var ve ilaçlar içiyor. Hem yüzünde katilin bıçakla açtığı yarayı taşıyor hem de ailesiyle ilgili gönül yarası var. Kimseye derdini anlatmıyor. Evinde çok az eşyası var. Hatta o şüpheli olunca evine gelenler çok şaşırmıştı az eşyası var diye. Evinde gizli kameralar da var. Herkes ondan şüpheleniyor. O ise katil olmadığını kanıtlamak için Golden Time ekibine katılıyor. Kwon Joo, o katili birlikte arayacaklarına söz veriyor ve tek şartı da Gang Woo’nun ekip lideri olması.

 

Ekibin yeni lidere alışması uzun sürüyor. Ancak onun polislikte ne kadar cesur ve girişken olduğunu görünce alışıyorlar. Gang Woo suçlulara acımayan birisi. Çocuk tacizcisini merdivenden düşürmüştü mesela. O adam da hak ettiydi ama.

Ekiptekilerin birbirlerine olan davranışları koruyucu tavırları hoştu.

 

                        

 

Dizinin sonlarına doğru Gang Woo yine şüpheli oluyor ve o zaman heyecan tavan yapıyor. Katil ne yapmaya çalışıyor? Gang Woo’dan ne istiyor? Polislerden niye nefret ediyor? Gang Woo niye böyle soğuk biri? Gang Woo ve katil arasındaki ilişki ne? Bunların hepsi dizide saklı.

Bir de katil, Kwan Joo’nun kulaklarının inanılmaz duyma özelliğini anlayınca onun kulaklarını kesmek istiyor, çok korkunç. Dizinin sonu kötü bir şekilde bitiyor. Üçüncü sezonda ne olacak aşırı merak ediyorum. Katilin Gang Woo ile olan ilişkisi ne onu da merak ediyorum. Hepsi üçüncü sezonda.

                        

Her bölümde olan farklı olaylar ve ana konudaki korkunç seri katiller Voice serisinin genel işleyişi zaten. Diziyi sevdim ve takip edeceğim. Polisiye severlere güzel bir önerimdir. Herkese iyi seyirler dilerim.


Not: Fotoğraflar internetten alıntıdır.

3
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
2 Yorum yazarları
Hilal Amarilmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Güzel ve samimi diziler yapıyorlar bir iki bölümlük izlemişliğim vardır dizilerini ama bir tek diziyi baştan sona izlemiştim adını unuttum gitti.