Löve2D nedir? Ücretsiz bir uygulama ve oyun geliştirme “framework”üdür. Türkçesi “çerçeve” olan framework kelimesi bu bağlamda, “Herhangi bir sistemin altında yatan temel” olarak açıklanabilir.

Löve2D ne için kullanılabilir ? Asıl amacı bilgisayar oyunları geliştirmekdir, ama başka sorunları çözmek için de program yazarken kullanılabilir. Programın kendisi C++ dili ile yazılmıştır, ama kullanıcılar “Lua” dili kullanarak yazar.

Lua nedir ? Brezilya’da ortaya çıkmış, basit ve hızlı bir kodlama dilidir. Öğrenmesi kolaydır, ve kullanımı ile okunuşu da kolay ve kullanışlıdır.

Löve2D kimler içindir ? Bilgisayar oyunu geliştirmeyi hayal eden herkes için gerçek bir başlangıç programıdır. Ücretsizdir, açık kaynaktır. Windows, MacOs,Linux, için her bir platformda ücretsiz bir şekilde mevcuttur.

Löve2D topluluğu ? Löve2D Forumunda, Discord Sunucusunda veya IRC kanalında diğer Löve2D kullanıcıları ile iletişim kurabilirsiniz.

Löve2D ile kendi bilgisayar oyunlarınızı yapmaya nasıl başlayabilirsiniz ?  Youtube’da sayısız Löve2D ve Lua dersi vardır. bunların birisi Spunky Kangaroo’nun dersidir. (Ben de bununla başlamıştım *-* )

Sonuç olarak, eğer kendi bilgisayar oyununuzu yapmak gibi bir rüyanız varsa, bugün löve2D öğrenmeye başlayın ! Kolay, eğlenceli bir şekilde yaratıcı olun !

Kaynak Link’te Löve2D’nin tatlı, reklamsız sitesine gidebilirsiniz !

15
like
4
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
10 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
19 Yorum yazarları
SinanReha KarakayaSamet AkbulutyellowredRagıp Çetiner Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Siz bu duruma çok sevineceksiniz @aycandd @Olupapatya

bilge
Yazar

aradığımı bulmuş gibiyim 😀 çok teşekkürler!

Aycan
Yazar

Gerçekten çok iyiymiş ya bu 🙂 Teşekkürler 🙂

Rifat Vural
Üye

Bu konu hakkında ilgili kişiler için harika bir yazı.

elif
Üye

c++ ilede kullanılabiliyorsa öğrenebilirim aslında 2.öğrenmek istediğim dil c++ idi