Lucid Rüya nedir? Bilimsel olarak ispatlanmış mıdır? Herkes Lucid Rüya’yı öğrenebilir mi? Ne kadar sürer? Rüya kontrolünü başka ne için kullanabilirim? Eminim rüyalarla ilgili pek çok sorunuz vardır ve bu yazı en çok merak edileni cevaplamayı amaçlamaktadır. Berrak düşler için hızlı başlama rehberime hoş geldiniz.

Lucid Rüya kavramı, 1960’larda Celia Green tarafından popülerleştirildi ve hayallerde kendi bilincinin bilimsel potansiyelini ortaya koydu. Hem REM uykusu hem de yanlış uyanışlarla bağlantı kuran ilk kişi oldu.Açık renk rüya görmenin ilk bilimsel kanıtı 1975’te İngiliz parapsikolog Keith Hearne tarafından yapıldı. Açık renkli rüya gören gönüllüden önceden belirlenmiş bilinçli göz hareketlerini yakalayarak yaptı.

İstenilen rüyayı görme, rüyalarınızı bilinçli olarak gözlemleme ve/veya kontrol etme becerisidir.Lucid iç hayal dünyanızı, gördüğünüz, duyduğunuz, hissettiğiniz, tadacağınız ve kokladığınız her şeyin gerçek yaşam kadar otantik olduğu yaşayan alternatif bir realiteye dönüştürür.Bilinciniz hayal ettiğinizi fark ettiğinizde değiştirilen bilinç halleri sırasında oluşur ve beyniniz rüyanın içinde uyanık moda geçer.Normal rüyalarda, benliğinizin farkındalığı kapanır. Bu yüzden sık sık bulanık ve uzak hissedersiniz. Ancak bilinçli olduğunuzda beyin uyku sırasında uyanır.

Bu, güvenli ve doğal bir harekettir… Spooky veya paranormal bir şey değildir. (aslında, vücut deneyimlerinin dışavurumcu rüya durumu tarafından açıklandığı düşünülmektedir). Hayal ettiklerinizle uyur ve düşlerin içine girersiniz ve isterseniz kendinizi uyandırırsınız. peki ya uyanmak istemezseniz? 

10
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
Ercan umacTriskacocuEren YeniIce coldahmet batar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Triskacocu
Yazar

Denedim ama olmadı

Eren Yeni
Üye

Rüyaları kontrol altına alınabildiğini daha önce duymamıştım.

Ice cold
Üye

Bu durumu 2 yada 3 kez yaşadım. Gördügüm rüya güzeldi ama uyanınca tabi yıkılıyor insan

ahmet batar
Üye

acıklayıcı bı yazı

yellowred
Yazar

Rüyaya hükmetmeyi isterdim.