Herkese merhaba.

Kültür-sanat alanında özlendiğime dair mesajlar aldığım için sıradaki yazım bu doğrultuda oldu. Gelin hep birlikte maceraperest seyahat fotoğrafçısı Andre Newey‘ın unutulmaz çalışmalarına göz atalım.

İngiliz fotoğrafçı Andrew Newey çalışmalarında bilinmeyen dünyanın bazı bölümlerini ortaya koymuş. Nepal, Moğolistan ve Endonezya’ya seyahat etmiş ve -teknolojinin- saplantılı alanımız dışında var olan kültürlerin etkileyici belgesel fotoğraflarını çekmiş. Newey, bölge halkıyla birlikte haftalarca vakit geçiriyor ve geleneksel uygulamalarını yol boyunca belgeliyor.

Peki bu çalışmaların sonucu nedir? Kendimizden çok farklı olan yaşam tarzlarına anlık bir bakış sağlayan muhteşem fotoğraflar.

Newey’in resimlerinde iletmek istediği mesaj aslında çok açık. Gezegenimizin ve insanlığın güzelliğini aynı zamanda sorunlarını keşfettirmeyi amaçlıyor. İnsanlara ilham vermeyi, kendilerinin deneyimlemesini istiyor. Çünkü medya, her gün bizlere basmakalıp görüntüler ve öyküler sunuyor!

Kim hangi mesajı vermek isterse istesin, izleyici daima almak istediği mesajı almak konusunda özgür tabii ki…

Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sevgiler.

22
like
16
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry
32 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
32 Yorum yazarları
SERDAR ÖZDEMİRserhat ergünhüseyin titizMustafa YüceOgun Sengul Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Reha Karakaya
Yazar

resimler gerçekten insanı çekiyor.

Gazel Boyraz
Üye

Çok iyi fotoğraflar..Hepsi birbirinden güzel.Özelliklede 1. Ve 2. fotoğrafı çok beğendim.

Tunahan çetin
Üye

harika yazı ve ilgi çekici mükemmel

Çalı Kuşu
Yazar

Her biri birbirinden değerli kareler. Özellikle ikinci görseli çok beğendim. Nevey’ den fotoğrafçılıkla da insânlığa hizmet edilebileceğini gösteren örnek ve de takdir gerektirir bir hareket. Amatörce severek yaptığım bir aktivite. Ailenin fotoğrafçısıyım dersem yalan olmaz herhalde:))) Emeğinize sağlık efendim.

yellowred
Yazar

Fotoğraf gerçekten bir sanat. Ben hiç beceremiyorum çekmeyi.