Mars’ta fosilleşmiş ayak izlerinin bulunduğunu belirten Dr. DiGregorio’nun iddialarına NASA’dan cevap geldi.

Mars’la ilgili pek çok kitap yazan Buckingham Üniversitesi araştırma görevlisi Dr. DiGregorio, Mars’ta çekildiğini iddia ettiği bir fotoğrafı paylaşarak, NASA’nın Marslıları gizlemeye çalıştığını açıkladı. Mars’ta çekilen fotoğraflarda, uzaylıların fosilleşmiş ayak izlerinin bulunduğu düşünülüyor. Tüm dünyada birden gündem olan ayak izleri, NASA’yı konu hakkında açıklama yapmak zorunda bıraktı.

NASA, Dr. DiGregorio’nun “ayak izleri” olarak tanımladığı fotoğrafların gerçekte çok daha küçük, hatta bir susam tanesi boyutunda olduğunu belirtti. Mars yüzeyinde bulunan taşların kristal düzeninden kaynaklanan bir şekil olduğunu düşündüklerini belirten NASA’nın Mars Curiosity bilim ekibinden Sanjeev Gupta, bu şekillerin alçı taşı kristallerinde görüldüğünü açıkladı. Benzerlerinin Dünya’da da gözlemlendiğini ve benzeri şekiller yarattığını söyleyen Gupta, bunların Mars’ta yaşam olduğunu kanıtlamadığının altını çizdi.

Normal görselde fosilleşmiş bir ayak izi varmış gibi gözükse de, gerçek boyutu olmadığı için görsel yanıltıcı olabiliyor. İngiliz Daily Star gazetesine konuşan Dr. DiGregorio, fotoğraftaki görselin bir yıldan beri Mars’ta çekilen fotoğrafların hiçbirinde olmadığı, daha sonrasında ise birden ortaya çıktığını belitti. NASA’nın insanlara bunu söylememek için özellikle gizlediğini belirten Dr. DiGregorio, fosilleşmiş ayak izlerinin Mars hakkında düşünceleri farklı bir noktaya taşıdığını belirtti.

3
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
canakselOlupapatyaNuveyra AkhayrunnisadenizogluYazAre Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
canaksel
Üye

bence adam çok erken konuşmuş nedensiz yere tartışma çıkarmış ama nasa güzel cevap vermiş

Olupapatya
Yazar

Bence hiç bir konuda kesin konuşmamak gerek.

Asayra Neyran
Üye

Kanıtlanması zor.

Çalı Kuşu
Yazar

Gerçeği kim biliyor?

YazAre
Üye

Ya canım benim 64 bakış ne ak allah devamını versin. Bende hava tıcaktım ilk attığım yazı 26 bakış oldu diye. Muazzam, Tebirkler