‘Max seni seviyor’..

Evet, Max beni çok seviyor. Çünkü benim de onu ne kadar çok sevdiğimi biliyor. Bunu hissediyor. Bunu anlıyor. Max beni çok seviyor, çünkü onu asla bırakmayacağımı biliyor. İnanmazsınız ama her hayvan dostumuz gibi, Max bunuda hissediyor ve biliyor.

Max beni çok seviyor, çünkü onu her koşulda seveceğimi, hiç bir zaman yanlız bırakmayacağımı biliyor. İlerde küçük bir eve çıksam, yada sokakta bile yaşasam yinede onla yaşayacağımı biliyor. Hissediyor.

 

 

Evlediğimde, çocuğum olduğunda, hastalandığımda en basitinden param olduğunda yada olmadığımda onu terketmeyeceğimi biliyor. İşte Max ‘in ve tüm küçük dostlarımızın sadakati buradan kaynaklanıyor. Bize inanmaları. Ve bizimde bu inancı onlara karşılıksız vermemiz.

Max hissediyor, bir gün yaşlanacak, her gün bir adım daha bu güne yaklaşmıyor mu zaten? İşte o zaman onun minik patisini, benim küçük yol arkadaşımı asla bırakmayacağımı, ne olursa olsun hep yanında olacağımı ve gerekirse sırtımda taşıyacağımı hissediyor. Hani hep köpek videolarından, fotoğraflarından etkileniriz ya, bir bakışları vardır, sanki dünyanın en masum bakışlarıdır bu. İşte bu bakışın kaynağı budur. Bize olan sevgisi, inancı ve hisleri.

 

 

Hayvan almıyorsunuz. Petshop’dan hediyelik eşya almıyorsunuz. Bir can, bir dost, bir kardeş, bir oğul yada küçük bir kız alıyorsunuz. Size canınız kadar yakın olacak, hayatınıza anlam kazandıracak bir çocuk alıyorsunuz. Lütfen bu dostu hayatınızın en güzel yerine alırken, onun yavruluk, şirinlik günlerinin biteceğini, ve onunda bizler gibi büyüyüp yaşlanacağını unutmadan alın. Onun her evresinde yanında olabileceksiniz alın. Belki bir gün siz onsuz yaşayabilirsiniz ama, onun sizsiz yaşaması imkansız. Ona saygı duyun!

 

 

Dünya ancak tüm canlıların haklarına saygı duyduğumuz zaman güzel bir yer olacak.

Yeni yazımda görüşmek üzere, yorumlarınızı eksik etmeyin, zamanım oldukça hepsini okumaya çalışacağım, sevgi ile ve sevginizi vereceğiniz küçük bir dostunuz olması dileğim ile.

Ali Yeşilırmak

16
like
17
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
32 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
31 Yorum yazarları
interdehaNasibe AvcıElif korkmazAhmet BoztürkBatuhan küçük Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aycan
Yazar

Ellerinize sağlık.İnsan ve köpek olmaktan öte iki can arasındaki bağ ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.Onların şirinlik dolu yavruluklarında olduğu gibi yaşlandıklarında da ne kadar iyi dostlar olacaklarını bize bir kez daha hatırlattığınız için teşekkürler.Yazılarınızın devamını merakla bekliyoruz 🙂

demir.demirgil
Üye

Bir baba-evlat gibisiniz, harika

onur.tskn
Üye
onur.tskn

Ali bey gerçekten aranızda ki bağ hayret ve mutluluk verici. Sizi tebrik ediyorum ve eminim ki diğer köpek dostlarınızla da aranızda ki bağ en az Max ile olduğu kadar kuvvetlidir. 🙂

sila
Yazar

Hayvan sevgisi de tıpkı insan sevgisi gibi karşılıklıdır. Biz onlara bir şeyler öğretirken aynı zamanda öğreniyoruz. Sevmeyi, paylaşmayı, korumayı, bağlanmayı… ❤

artiherSey
Üye

müthiş olmuş elinizde sağlık