Selamlarrr sevgili popzingiller :)) Nasılsınız bakalım? Duydum ki beni ve “Mini Mini İcatlar” serimi çok özlemişsiniz, hemen size en güzelinden bir mini icat hazırlayayım dedim. Tekrar hatırlatmak isterim ki bu seride olması hayatı kolaylaştıran, ama olmasa da olur diyebileceğimiz, hayati önemi olmayan ürünlerden bahsediyoruz. O yüzden bu kız niye böyle bir icadı yazdı ki daha iyileri varken demeyin, bu bir seri ve elimden geldiğince en pratik, en işe yarar mini icatları sizinle paylaşıyorum. Çok konuştuğuma göre artık başlayabilirim, bugünkü konuğumuuuuz : Magbulb !!

Edison‘un zamanından beri lamba takma işlemi hiç değişmedi. Lambanın soket (elektriğe bağlanan kısmı) kısmı da değişmedi. Lambanın icadından beri 139 yıl geçmiş olsa da hala ampulü takmak istediğimizde çevirerek yerleştiriyoruz soketi. Bildiğimiz ve haberlerde de gördüğümüz gibi ampul takayım derken sandalyeden düşüp bir yerlerini kıranlar da var, elektrik çarpanlar da. Bu gibi sorunlara ve hiç değişim geçirmemiş olan lamba soketine bir dur demişler ve ortaya 2 ana eleman ve 1 mıknatıstan oluşan harika bir icat çıkmış.

Dünya’nın ilk manyetik ampulü olan Magbulb, hızlıca ve güvenli bir şekilde ampulleri takmanızı sağlıyor.Demin de söylemiş olduğum 2 ana elemandan bahsedelim biraz. İlk parça ampulün içine vidalanıyor. Diğer parça ise adeta bir elektrik soketi görevi görüyor.Tabi çok daha güvenli şekli :)) Manyetik alandan da faydalanarak bu iki parça birleştiriliyor ve ortaya çıkan sonuç Magbulb oluyor !! Zahmetsiz, güvenli ve hızlıca ampul takmanızı sağlayan bu yeni mini icat hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili popzingiller?

Kaynak Link

Kaynak Link 2

9
like
1
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Bekir AkgülyellowredMurat SiyliReha KarakayaTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
The Qreyo
Üye

mükemmel bir buluş

turuncumavi
Üye

Ne kadar kolaylastırmışlar

okan88
Yazar

Bu da çok güzel Aycan ama yorumlarda perdeden bahsedilmiş ve perde için olanı daha bir can kurtarıcı aslında :)) böyle bir icat var mı? yoksa da olduğu zaman bilgilendirirsin bizleri :))

Çalı Kuşu
Yazar

İnsan hayatı kolaylaştıkça basitliyor da. Emeğine sağlık Aycancım.

Sinan
Yönetici

Çok güzel bir şey, klasik ampullerde bir de bir süre sonra aşınmalar oluyor, işte o zaman o ampulu yerine takmak tam bir eziyete dönüşüyor. Mangbulb bu derdi bitiriyormuş, süper. Emeğine sağlık Aycan.