Elfler kimi zaman iyi yürekli, şefkatli, hastalıkları iyileştiren, bitkilerin ve taşların gizli sırlarını öğreten varlıklarken, kimi zaman zararlı, hilekâr, kötü niyetli ve tehlikeli olabilirler. İnsanları ve hayvanları büyüleyip hastalandırabilirler.  Bazı inanışlarda kötü niyetli Elflerden korunmak için pentagram kullanılır. Bazı elfler şaşırtıcı güzelliktedir. Elf kadınları ve elf eşler uzun sarı saçlarını tararken tasvir edilir. Oyun, dans ve şarkı üzerine kurulu neşeli bir hayatları vardır. Bazen sadece vahşi sesleri duyulur, görünmezdirler.

Eğer bir Elf çok üzgünse, çok bağlı olduğu yerini, yurdunu, sevdiği ırmakları, sevdiği varlığı terk etmek zorunda kalmamışsa her zaman sağlıklı ve her zaman neşelidir; ölüm yanına bile yaklaşamaz. Savaş esnasında aldıkları ağır yaraların bile sabaha geçtiği bilinmektedir.

Günümüzde Elfleri konu alan pek çok film vardır. Bunların içerisinde en ünlüleri Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serileridir.  Elfler genellikle insanlara benzerler fakat insanlardan daha uzun,güzel,bilge ve narindirler. Bu narinliğe rağmen hızlı ve güçlüdürler.  Melodik bir ses tonuna sahiptirler.  Elfler genelde 1200 yıldan fazla yaşarlar.  Kederden solmadıkça veya kesilip,yaralanıp,kanları akmadıkça ölmezler. Bu nedenle Elflerin ölümsüz oldukları söylenir.

Elfler insanlara oranla daha güzeldirler.  Dağlarda veya denizlerde dolaşmaktan pek hoşlanmazlar.  Bunun yerine gökyüzünü görerek yaşamak, bir şeyler yetiştirmek, ormanlarında huzurlu bir hayat sürmek elflerin istediği yaşam tarzıdır.  Elfler diğer ırklarla ilişki kurmayı pek tercih etmezler. Diğer ırklardan pek arkadaşları olmaz ama diğer ırklardan olan dostlarını kolay kolay unutmazlar. Elfler büyü konusunda hünerli, savaşçılık konusunda çeviklikleri dolayısıyla etkileyicidirler. Genellikle yay ve hançer tercih eden Elf savaşçıları çeviklikleri nedeniyle bu konuda çok iyidirler.

4
like
3
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
SahrayellowredÇalıkuşuOlupapatyademir.demirgil Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
demir.demirgil
Üye

Eceliyle ölmeyen nesil, J.R.R. Tolkien Reis’e selamlar.

Sahra
Üye

İlginç

yellowred
Yazar

elf değil de ork’lar gerçek olsa güzel olurdu.

Çalı Kuşu
Yazar

Bu Elf’leri gören var mı acaba? Aklımın sınırlarında bir okuma oldu. Emeğinize sağlık; ancak varlıklarının gerçek hayatta kanıtlanabilirliğine dair bir delil var mı bilmiyorum.

Olupapatya
Yazar

Güzel bir paylaşım olmuş.