Harika bir modern yatak odası yaratmanın anahtarı nedir? İster modern tasarımın özü, ister şehir merkezindeki muazzam bir ofis bloğu, isterseniz son derece kişiselleştirilmiş bir yatak odası olsun, hepsi için üç unsur önemli. Bu unsurlar; fonksiyon, stil ve teknolojidir. Üç unsura odaklanmak ve sonrasında uyumlu bir bütün oluşturmak için bunları bir araya getirmek önemlidir.

Fonksiyon

İlk ve en önemli unsurdur. Modern bir yatak odası tasarımı modern yaşamın koşullarına cevap vermek zorundadır. Dekorasyon tarzında ne kadar az dekoratif öge kullanılırsa o kadar stile sadık kalınmış olunur. Mobilyaların ya da odanıza kattığınız her parçanın bir işlevi yani işe yararlılığı olması gerekir. Kısaca daha basit ve sade bir yaşam alanı için kendinizi hazırlamalısınız. Kişisel alanlarınız ruhunuzu yansıtan ve size enerji veren bir forma sahip olmalıdır.

Stil

Modernizmde bu unsur kareler, dikdörtgenler gibi basit şekillere ve tekrarına, bunların vurgulanmasına ve süslemeden uzaklaşmaya çağrışım yapar. Yani modern tarzda döşenmiş bir yatak odasında, adedi az olan ve düz çizgilere sahip mobilyaları tercih etmelisiniz. Modern yatak odaları günümüzde çeşitli aksesuarlarla da hareketlendirilmiş durumda. Komodin üzerinde kullanılan dekoratif fanuslar, yatak başlığı üzerinde konumlandırılan şık tablo ve lambader…  Ev tekstili ürünlerinde de yünlü dokuya sahip ve açık renk seçeneklerin tercih edilmesi, ortamı daha ferah kılacaktır. Yatak üzerinde yer vereceğiniz koyu renk tonlu yastıklar modern tasarıma yapacağınız güzel dokunuşlar olarak karşımıza çıkacaktır. Mobilya ve yer döşemesinin uyumunu da göz ardı etmemeniz gerek.

Teknoloji

Teknoloji modern hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Teknolojiyi bilim-kurgu estetiği ile bir yaşam alanına dahil etmek kolaylaştı. Bir TV’yi yatak odasının modern dokunuşunu bozmadan yerleştirmek için farklı yollar mevcut. İhtiyaçlarınızı, yaşadığınız mekanın özelliklerini, hobilerinizi ve yaşamdan nasıl keyif aldığınızı doğru analiz ederek teknolojik dokunuşlar yapabilirsiniz. Ancak Amerikan Kalp Derneği ve daha birçok kuruluş yatak odalarımızda teknolojik cihazlardan mümkün olabildiğince uzak kalmamız gerektiği konusunda bizleri uyarıyor.

7
like
4
love
2
haha
1
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
yellowredGülsüm ApişÇalı KuşuEnesHadiOrdan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Turuncu
Üye

emeğinize sağlık

EMIN ALTINTAS
Yazar

Süper olmuş ????

ensygmr
Üye

Emeklerine teşekkürler

busragullu
Yazar

Ellerine sağlık Sıla.

mizgindrn
Üye

gayet iyi olmus