Pitoresk; görünüşü bir tablo olmaya yetecek güzellikte olan anlamına gelir.

Costa Brava‘nın sarp tepelerinde yer alan “Sunflower House“, sakinlerine Akdeniz manzarası sunan muhteşem bir sayfiye. Bu harika ev Cadaval & Solà-Morales tarafından tasarlandı. Evi tasarlarken içerinin daha fazla ışık almasını sağlamak ve pitoresk manzaralar sunmak için yenilikçi bir yol izlediler.

Sunflower House, Port de la Selva, İspanya’daki Cap de Creus yarımadasında yer almaktadır. Ülkenin en güzel bölgelerinden biri, saatte hızı 112 mile(180 km) ulaşabilen aşırı rüzgarlardan etkileniyor. Bunu göz önünde bulundurarak mimarlık firması, olumsuz yönleri en aza indirirken, olumlu özelliklerden yararlanan iyi düşünülmüş bir ev tasarladı.

Ev, daha fazla güneş ışığının girmesini ve görüşlerini çeşitlendirmesini sağlıyor. Çatısı iç sıcaklık regülasyonu sağlar ve en yüksek çevre standartlarını karşılar. “Evin yapılandırması, onu çevreleyen farklı ortamlara dayanarak, su ve dağ ile olan özgün ilişkisini tanımlamaktadır,” diyor ödüllü firma.

Her alan mümkün olan en iyi görüş alanını vermek için tasarlanmıştır. Temiz, minimalist iç tasarımı, doğanın en iyi ev aksesuarını sunmasına izin verir ve salonun yanı sıra sonsuzluk havuzuna sahip olmak için geniş bir teras sunar.

Evin iç mekan tasarımına bir göz atalım:

Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Mutlu günler 🙂

11
like
4
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
14 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
Reha Karakayaserhat ergünyellowredÇirozTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yönetici

Herhalde ömrümüz buralarda yaşamayı umut ederek geçecek

turuncumavi
Üye

Resmen eve aşık oldum Muhteşem

confuchyus
Üye

Manzara, ışıklandırma, estetik… her şey fazlasıyla güzel de evin içinden dışarısının göründüğü kadar dışarıdan da içerisi görünmüyo mu acaba?

Fatih
Yazar

Fotoğrafı gördüm daldım çok güzel emeğine sağlık :))

mustafa
Üye

Tam aradığım ve istediğim ev tarzı böyle olacak…İlerde bir gün zengin olursam hayalim böyle bir ev,modern dokunuşları olan.