Filmi izlediniz mi bilmiyorum. İzlemediyseniz şimdi yavaşça bu sekmeyi kapatın ve ilk seansa bir bilet alın, tadı damağınızda kalacak ve gözlerinizden yaşlar akacak 2 saati bu filme ayırın. Bu yazı spoiler içereceğinden filmi izlemediyseniz lütfen okumayın.

Gerçi filmde süpriz bir hikaye yok. Film Müslüm Gürses’in hayat hikayesini anlatıyor. Ben Müslüm Gürses’i çok sever ve dinlerdim, bu yüzden hayat hikayesini okumuş, hakkında bilgi sahibi olarak filme gittim, ama film o kadar  güzel bir şekilde anlatmış ki, baştan sona gözümü ekrandan alamadım, evet itiraf edeyim, gözyaşlarımı da tutamadım.

Film tek kelimeyle harika bir başyapıt olmuş bana göre.

Müslüm çocukken türkücülüğe merak salar ve babası istemez. Babasının sürekli Müslüm’e, annesine ve diğer kardeşlerine şiddet uyguladığını görürüz. İlerleyen bölümlerde Müslüm ve kardeşi, annesi ve küçük kardeşlerinin gözleri önünde öldürülmesine tanık olurlar.

Babası cezaevine, annesi ve küçük kardeşi mezara gider. Müslüm ise diğer kardeşini yatılı okula vererek pavyonlarda şarkı söylemeye başlar.

Bütün detayları anlatmayacağım ancak filmde ”Vay be ne hayatlar varmış” diyeceğiniz pek çok detay var. Filmin en çok sevdiğim kısmı oyunculukları çünkü bütün oyuncular muazzam oynamış. Timuçin Esen’e ayrı bir paragraf açmak lazım çünkü filmi almış sırtlamış. Turgut Tunçalp kötü adam rolünde harika bir iş çıkarmış. Resmen izlerken öfkeden deli ediyor insanı.

Filmle alakalı puanım 9/10, bence kesinlikle standartların üzerinde bir iş olmuş.

Bence filmde Müslüm Gürses’in gerçek sesine de yer verilmeliydi, en azından bir sahnede gerçek sesini duymalıydık diye düşünüyorum, ayrıca Müslüm babanın babasıyla olan ilişkisi daha derin anlatılabilirdi diye düşünüyorum, bunlar amatör bir izleyici olarak benim nacizane görüşlerim, kesinlikle gidin ve bu filmi izleyin.

Ruhun şad olsun Müslüm Baba.

13
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
17 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
17 Yorum yazarları
Musa Pakahmet çetinNasibe AvcıSERDAR ÖZDEMİRHalilCan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Musa Pak
Üye

ibo:izlediğin en acıklı film hangii?
Müslüm:Hayatım

ahmet çetin
Üye

Vaybe müslüm baba

Nasibe Avcı
Üye

Guzel öneri sınavlardan sonra gitmem için.teşekkürler

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

çokk çok güzel filim kesinlikle izleyin arkadaşlar

HalilCan
Üye

Allah mekanını cennet eylesin İnşallah Müslüm Baba