NASA uzayda güzel şeyler aramayı çok seviyor. Ama aynı zamanda uzayda bir yerde bulunan bir nesne Dünya’da bitiveriyor. Bu yılın başlarında Pasifik Okyanusu’nda düşen parlak bir göktaşı ile durum böyleydi ve bilim insanları günü onu aramak için harcayacaklar.

Nautius adlı bir keşif aracı, göktaşının okyanus yüzeyiyle çarpışmasının ardından Dünya’nın atmosferinden ve okyanus yüzeyinin derinliklerine karışmaktan kurtulan parçaları bulmayı umuyor. Göktaşının parçalarını arayacak ve bu arayışlarını canlı olarak yayınlayacak.

Sualtı aracı, daha şimdiden ana gemisinden fırlatıldı ve araştırmacılar için son derece değerli olduğunu kanıtlayabilecek olan meteor kalıntıları için avlanıyor. Uzaktan kumandalı ana aracın (ROV) görüntüsünü buradan izleyebilirsiniz:

İkincil bir kanal da buradan takip edilebilir:

Hercules ve Argus adlı iki ROV, okyanus tabanına inecek. Açıkçası, deniz tabanındaki bir uzay taşını aramak zor bir iştir, ancak Nautilus’un gemisindeki bilim insanları böyle bir taşın neye benzemesi gerektiği konusunda oldukça iyi fikirlere sahipler. Araştırmacılar bir göktaşı yığınını yakalamasa bile, okyanus tabanından ilginç manzaralar göreceğiz.

Mutlu günler.

11
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
Reha KarakayayellowredTriskacocuRagıp ÇetinerSinan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Popüler Fanzin
Yönetici

İzlemesi ve beklemesi çok zevkli. Sıla harika şeyler buluyorsun!

Wasabi
Üye

Öncelikle ilginç bir yazı olmuş elinize sağlık. İkinci olarak bir şey sormak istiyorum, bir süre buraya giremedim de forum kısmına ne oldu? Giremiyorum şu an…
*Yazıyla alakasız bir yorum oldu silebilirsiniz

Reha Karakaya
Yazar

İzlemek gerçekten çok zevkli insan sıkılmadan izliyor. Eline sağlık.

yellowred
Yazar

Okyanustakileri bari rahat bırakın

Triskacocu
Yazar

Güzel