Merhaba sevgili Popzingiller!

Tuhaf röportajlarıma bir yenisi daha eklendi. Bu yazar farklı bir şekilde bana ne ismini ne de resmini vermek istedi. Ben yine de röportaj yapmaya karar verdim. Zira her ne kadar kendini tanıtmasa da eserlerini okuyan her kişi bu yazarın gayet başarılı olduğuna kanaat getirir.

Merhaba @megolin! İsminizi ve resminizi vermek istemediniz. Bize de saygı duymak düşer. Ben de resim olarak sizin son kitabınızın resmini kullanacağım. Wattpad isimli sosyal medyada yazdığınız altı kitabınız var. Kitaplarınızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

Evet, şu anda altı kitabım var. Kâğıt Evler, finalini yazdığım tek hikayem. Yusuf Giz Üstünel isminde bir aktör ile onun menajerliğini yapan Dilara Bilgen’in hikayesi. Kumdan Kaleler ise, Giz ve Dilara’nın oğlu İz Gece ile Sare’nin hikayesi. Kördüğüm aslında daha önce yazdığım ama şu anda yeniden düzenlediğim bir hikaye. Aslan Nedim Saygın ile onun asistanlığını yapmaya başlayan Gülşah Arpaşin’in hikayesi. Kehribar da Aslan ve Gülşah’ın oğlu Ekin Nefes ile Giz ve Dilara’nın kızı Yasemin’in hikayesi. Sevdakeder ise Kartal ile Nilüfer’in hikayesi. Kara Yazı da Fikret ile Öznur’un hikayesi. Söyleyebileceklerim bu kadar.

2. Eserlerinizden biri ödül alınca nasıl hissettiniz?

Şaşkınlık. Bundan önce birkaç okuyucum Kağıt Evler’le katılmam için mesaj attığında kazanamayacağımı düşünerek sıcak bakmamıştım. Bu sefer hiçbir beklentim olmadan katıldım.

3. Bütün kitaplarınızda aşkı konu aldınız. Aşk sizin için ne anlama geliyor?

Aşk ekseninde beni derinden etkileyen hikayeler anlatıyorum. Aşktan da çok acıyı anlatmayı seviyorum. Acının daha katmanlı bir duygu olduğunu düşünüyorum. Aşkın benim için ne anlama geldiğini anlatmam zor, çok kuvvetli bir duygu olduğuna inanıyorum.

4. ‘Kördüğüm’ isimli romanınızın ilk bölümünde fon müziği olarak Grup Seksendört’ün ‘Yorma’ isimli eserini kullanmanızın özel bir nedeni var mı?

Var, şarkının duygusunu hikayenin esas karakteri Aslan’a çok yakın buldum. Hikayelerime bölüm yazarken, o bölümün duygusuna yakıştırdığım şarkıları kullanmayı seviyorum.

5. Yine bahsi geçen romanınızda ‘Öperse adamın izini de bir ömür kalbinin kenarında taşımaktan ölürcesine korkuyordu.’ diye bir cümle geçiyor. Bu cümleden kadın karakterin aşktan korktuğunu çıkarabilir miyiz?

Aslında hayır. Kördüğüm’de aşka temkinli yaklaşan biri varsa o da Aslan. Gülşah’ın kalbinin kenarında bir yara izi olduğu için, o cümleyi kuruyor aslında ama aşktan korktuğu için değil.

6. ‘Kumdan Kaleler’ isimli romanınızda Ece Temelkuran’ın ‘Sen bir kayalıksın. Sen, kendin için sonsuzsun. Sen, sonuna kadar beraber yaşamaya, katlanmaya, taşımaya mecbur olduğunsun. Geri kalan her şey sana vurup vurup köpükleri sönen dalgalar yalnızca’ sözünü kullanmışsınız. Eserlerinizde Ece Temelkuran’dan mı ilham alıyorsunuz?

Hayır, ilham almıyorum ama Ece Temelkuran’ın üslubunu ve kitaplarını çok sevdiğim için altını yapmayı seviyorum.

7. Wattpad’de yazan bazı sanatçılar eserlerini bastırdı. Siz de eserlerinizi bastırmayı düşünüyor musunuz?

Hayır, düşünmüyorum. Burada, böyle kendi halimde mutluyum.

17
like
4
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
12 Yorum yazarları
semih09xdMehemmed CeferliGizem BademTuğçe Açıkgözecrin çakar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gizem Badem
Üye

Güzel

Tuğçe Açıkgöz
Üye

güzel bir yazıydı

ecrin çakar
Üye

çok güzel bir bilgi

Musa Pak
Üye

onlar isimsiz kahramanlar

Huseyin misirlilar
Üye

Oyuna yeniyim biraz bilgi verin