Son görüşmemizmiş. Bilmiyordum. Seni bir daha göremeyeceğimi bilseydim, daha çok susardım, daha çok konuşmanı ister, daha çok dinlerdim. Gözlerine daha çok dalar, elini daha sıkı tutardım. Son görüşmemiz olduğunu bilseydim, sana daha çok sevdiğimi söylerdim. Bunun pişmanlığıyla yaşamak çok zor, tahmin ettiğinden çok daha zor.

Bambaşka şehirlerde bambaşka hayatlar devam ederken, insanlar birbirine aşık olup, birbirine aşk sözcükleri fısıldarken, bu dünyada senin varlığından haberdar bile değiller, onlar adına ne acı bir kayıp! Senin gibi muhteşem bir insanı tanıyamadan ölüp gidecek insanlar için üzülüyorum.

Seni tanımak ne güzel bir ayrıcalıktı şu hayatta, ve ne güzel girmiştin dünyama, hayatıma. Suyun üzerindekileri kaldırması olağan, yerin herşeyi kendine çekmesi kadar doğal gelmişti bana gelişin.

Tabii ki beklenmedik oldu gidişin. Buna hazır değildim.

Saçmalıyorum, afedersin. Buna hazır olmak nasıl mümkün olabilirdi ki zaten? Gideceğim hazır ol denir miydi? Denmezdi elbette ama, bilmiyorum. Başka türlüsü nasıl mümkün olurdu bilmiyorum. Bu, bilmediklerimin hepsinin toplamından daha büyük bir kaos, biliyorum.

Gittiğinde sandalyen boş kaldı. Ben öylece kalakaldım. Yani tam anlamıyla öylece kalakaldım. Ne kadar süre hareketsiz, sessiz kaldım, bilmiyorum. Ne kadar da sensizim! diye düşündüm uzun uzun.

Sahi hiç bu kadar Sensiz olmamıştım, o yüzden buna alışmak zor oldu. Alışmak demeyelim. Alışmak yanlış kelime. Alışamadım. Bunu kanıksamak zor oldu. Aslında gitmedin, boğazımda bir yumru olarak kaldın, hiç gitmeyen, yutkunamadığım, beni öldürmeyen, ama sürekli orada olduğunu bana hatırlatan bir yumru olarak varsın.

Ne olursa olsun, gelmeyeceğini bilsem de bekliyorum demekten vazgeçmeyeceğim, biliyorsun inatçıyım. Olsun, Ne demiş Aşık Veysel ”Kavuşamazsın Aşk olur”

Ey Sevgili, duyuyor musun?

Gelirsen ”AŞK OLSUN”

Gelmezsen de sana aşk olsun..

9
like
3
love
0
haha
0
wow
6
sad
0
angry
20 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
20 Yorum yazarları
Tuğçe Açıkgözömer korkmazEmre Eryiğitmuhammed altunkayNakAlihan Sönmez Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

”Kavuşmazsın Aşk olur.” Aslında ne güzel özetliyor birçok şeyi. Saatlerce sessizliğin alfabesiyle yazabilirim bu cümlenin üzerine. Yüreğinize sağlık efendim.

Tuğçe Açıkgöz
Üye

ellerine sağlık dostum,harika bir yazı olmuş..

ömer korkmaz
Üye

güzel

Emre Eryiğit
Üye

Gelene kapı gidene

muhammed altunkayNak
Üye

vay be