Yeni keşfettiğim ve başladığım bir dizi. Aslında çıkalı bayağa oldu, ancak izlediğim dizilerden buna fırsat gelmemişti. Boşluk yakalayınca başlamak istedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim, dizi çok hızlı ilerlemiyor. Her an aksiyon, her an olay isteyen kişiler diziden sıkılabilir. Ancak çok yavaş da değil, dolayısıyla sizi kendisine çekiyor. Yazının bundan sonraki bölümü spoiler içerir.

Marty Bryde filmin ana karakteri. Kendisi normalde finans işiyle uğraşıyor olarak bize tanıtılıyor, ancak ilerleyen dakikalarda aslında kara para akladığını öğreniyoruz. Ters giden bir kara para aklama işinde ortağı öldürülünce canını kurtarmak için mafya çetesine kara para aklama işlerinin tamamını yapmayı öneriyor.

Bu şekilde evini, işini ve hayatının geri kalanını arkasında bırakarak Ozark’a yerleşiyor eşi ve 2 çocuğuyla beraber.  Olaylar tabii ki bu noktadan itibaren devam ediyor ve sizi tamamen içine çekiyor.

1.sezonu güzel başlayıp güzel bitiyor. Genelde bu tarz dizilerin 2.sezonu umut vaadetmez ama ikinci sezon da gayet güzel geçiyor (1.sezon kadar olmasa da) Bu diziyi hangi diziye benzetiyorsun diye sorarsanız Braking bad derim. 3.sezonu merakla bekliyorum. Eğer dizi arıyorsanız ve La casa de papel, game of thrones gelene kadar boşluktaysanız, şans vermenizi tavsiye ederim.

9
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
Musa PakErcanÇalı KuşuAyşesila Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Musa Pak
Üye

hiçbir netfilix dizi izleme çünkü paralı ve benim param yok

Ercan
Üye

İzlemem gerek bakalım

Çalı Kuşu
Yazar

Tepedeki Ev şu sıralar izlemeye çabaladığım ki, zamansızlık kötü oluyor ilerleyemiyor ilerleme bile.

Ayşe
Üye

Ozark’ı izledim. Evet başlarda ben de sıkıldım. Ama sonraları heyecanlı idi. Ben de tavsiye ederim.

sila
Yazar

Ben de takip ediyorum bu diziyi, takip ettiğim diziler başlayana kadar oyalanmak istemiştim ve gerçekten hızlı bir akış söz konusu değil. Ancak olay örgüsü şans vermeye değer nitelikte.