• Hayatta hepimiz birtakım sıkıntılar içinde bocalayıp durmaktayız . Kimimiz ekonomik sıkıntılar , kimimiz çevremizdekilerle yaşadığımız sıkıntılar , kimimizse gelecek kaygısı ile boyuna derin düşüncelere dalıp içinden çıkamadığımız sorunlarla haşır neşir olmaktayız.  Bir takım özellikle psikoloji alanından bizim bu sıkıntılarımıza karşı tavsiyeler gelmekte. Ortak olarak tavsiyelerde dile getirilen konu ise her ne olursa olsun hayata olumlu bakmak gerekir ki sorunlarla baş edebilelim yönündedir.

Hayata olumlu bakarken hayatın sadece bizim için değil bir çok insan için mükemmel olmadığını bilmemiz gereklidir. Hayatta her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır . Hayatımızda önceden kestiremediğimiz durumlar ortaya çıkabilmektedir.Bir nevi kendimizi bir Polyanna rolüne koymak mümkün müdür bu hayattta ?

Olumlu Düşünme , bilinçaltı zihnimizi olumlu şekilde yönlendirebilme yeteneğidir. Kendimizi , çevremizi ve tüm insanlığı sevebilmektir.Zihnimizi endişelerle doldurmak yerine sorunların bazen iyi taraflarına bakabilmektir. Şayet hayata güzel gören gözlerle bakarsak hayatın güzelliklerinden o denli lezzeti almamız mümkündür.

Olumlu düşünme adına , sorunlar karşısında Korkmayacağım yerine  “Sakin ve rahatım” demek gerekir. Bizi olumsuz düşüncelere sevk eden konular karşısında kendimizden emin bir şekilde “DUR” diyebilmeliyiz. Kendimizi olumsuz hissettiren konuların bir listesini yapıp onları çetele haline getirmemiz gerekir. Nefret ve kin duygularından arınıp olaylara iyi duygularla yaklaşmak gerekir.

Bizi yıkıma götüren duygunun ümitsizlik olduğunu unutmayalım. Sahip olduğumuz olanakların ve değerlerin bilincinde olmamız gerekir. Ben yapamam sözü yerine Evet Ben Yapabilirim ile olaylara yaklaşınız. Dalagalara karşı yüzmek sizi daha da yıpratır . Hayatta yapmış olduğunuz hatalar asla utanılacak şeyler değildir. Yeter ki karşıdaki insanlarda kalıcı üzüntüler bırakmayalım. Bizi bitiren ve yokluğa götürecek duygu moralsizliktir.

Endişe ve kaygılarımız enerjimizi tüketen en büyük engellerimizdir. Hayatta bir çıkar yol görememeniz o yolun olmadığı anlamına gelmemektedir.

* Kendimize inanmak en zor koşullarda bile etkilidir.

* Kendinize inanın ve yola öyle çıkınız.

* Dikenlerin gülü olsa da gül güzeldir . Aslolan o dikenlerine karşı gülü tutabilmektir.

* Hayattaki güzellikler sizin bakabildiğiniz gözlerinizdedir.

* Olaylara karşı pozitif düşünmek pozitif sonuçları beraberinde getirir.

* Gül dalının köklerini inceleyeceğimize öncelikle gülün goncasına bakıp feyz almak gerekir. Köke sonra da bakabilirsin.

* Hayatımıza girmiş tüm icatlar bir çok başarısız deneyler sonucunda ortaya çıkmıştır.

* Güzellikleri gören gözlere ve kalbe sahip kişi asla yaşlanmaz.

* İçinizde asla bir boşluk hissetmeyiniz tüm boşlukları kendinize olan inançla doldurunuz.

Pozitif Düşünme Üzerine Video :

15
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
17 Yorum konuları
4 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Emre EryiğitTemel UçakTunahan sunmanecrin çakarEnesKısmet Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Can can
Üye

Hayat bir aynadır. Siz ona gülümserseniz, o da size gülümser. Yaşamını iyileştirmek isteyen herkes ilk önce olumlu düşünmeyi …

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

bu kadar kolay deyil bence

yellowred
Yazar

olumlu düşün olumlu olsun lafları bana boş geliyor.

turuncumavi
Üye

Benim ilk okuduğum kitap Polyanna idi Hayatım boyunca elimden geldiğince mutlu olmaya çalıştım İyiliğe o kitabı okumuştum

Triskacocu
Yazar

Özgüven dediğin şey o kadar da kolay değil