Seattle merkezli Best Practice Mimarlık konuttan tutun da büyük ölçekli ofis ve kültür projelerine kadar çok geniş bir yelpazade çalışmalar yapıyor. İçerik, güzellik ve işlevsellik arasında harika bir denge yakalayan firma yenilikçi çözümleriyle de ön plana çıkıyor. Şimdilerde bir zamanlar garaj olan yapıyı küçük bir eve dönüştürdüler. Gelin hep birlikte değişime bir göz atalım:

Dönüştürülmeden önce garaja bir bakış

Bu ev, yaşlanan bir aile üyesi için güvenli ve iyi tasarlanmış bir yaşam alanı oldu. Parlak pembe ön kapıdan içeriye, açık planlı bir alana giriş yapılıyor.

Pencereden arka bahçeye açılan bir kapının yanı sıra ekstra ışık için çatı pencereler eklenmiş. Döşemeler ve kirişler sadeliği yansıtıyor. Mutfak oldukça modern döşenmiş.

Mutfağın sonunda oturma odası yer alıyor. Yüksek tavan ile beyaz kirişler kontrast oluşturmuş. Oturma alanı sizce de çok şirin değil mi? Koltuğun arka tarafındaki ahşap dolabın arkasında yatak odası mevcut.

Ana kattaki beyaz kapı banyoya açılıyor. Banyonun üzerinde gördüğünüz alan şimdilik depolama alanı ancak gelecekte bir ofise kolaylıkla dönüştürülebilir. Belki de ev sahibi bir kahve masası ve koltuk koyar. Orası kitabını okuyup kahvesini yudumlayabileceği bir yer olur, kim bilir? Ben olsaydım kesinlikle öyle yapardım.

Siz bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle mini bir evde yaşamak ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sonraki yazımda görüşürüz. Sevgiler.

7
like
5
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Taha avcıReha Karakayarana yildizturuncumaviGazel Boyraz Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Erdi metin
Üye

Elbetteki yaşamak isterdim harika görünüyor

mustafa
Üye

Bayılıyorum böyle minimal yapılara tam benlik.

serhat ergün
Üye

Harika bu tarz mimari yenileme çalışmaları ilgimi çeken şeyler arasında bende bir mimarım ondanda kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Taha avcı
Üye

Kaybolurdum ben bu evde ahahah

Reha Karakaya
Yazar

keşke benim olsa dedim. İnşallah bir şey olmaz. : )