Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Sizlerle çok başka bir deneyim yaşayacağız bugün.Yeni bir konsept deneyişi yapacağım. Orijinal konsept bundan farklı olsa da bu içeriğe vereceğiniz tepki çok önemli. Hazırsanız başlıyoruz.

Bugün Haractaz’da yine o zor günlerden biriydi. Ard arda çakan şimşekler bugün olacaklara gökyüzünün bir isyanıydı sanki. Halk her zaman olduğu gibi meydana kurulmuş mahkeme alanını tıklım tıklım doldurmuştu.  Acaba bugün kimin canına kıyılacaktı? Nasıl bir hikayesi olacaktı? İnsanlara bu işkenceyi yapmaktan asla pişmanlık duymayan zalim kral Arthur henüz teşrif etmemişti. Özellikle bu mahkemenin yapılacağı gün bizzat katılır, seçilen kişinin son nefesini verişine kadar da alandan ayrılmazdı.

Ve işte kral da gelmişti. Mahkumlar da ölüme kendilerini hazırlamış bir şekilde bulunduklarına göre artık her şey tamamdı. Öncelikle Popz çıktı meydana.. Kral adeta dalga geçercesine pis pis sırıtıyordu ona. Birazdan Popz’un vereceği karar iki kişiden birinin ölümüne sebep olacaktı. Kraldan nefret dolu bakışlarını gizlemek için başını önüne eğdi ve beklemeye başladı. O ağlama ve feryat sesleri uzaktan duyulmaya başlamıştı,getiriliyordu mahkumlar. Tek suçları kralın muhafızlarının gözüne çarpmalarıydı. Mahkum olmalarının tüm sebebi buydu. Bu adil değildi, hem de hiç!!

Mahkumlar geldiğinde önüne eğdiği başını yavaşça kaldırdı Popz ve çekinerek yavaşça gözlerine baktı. Tanıdığı birini karşısında görmediği için içinden şükrederken bir yandan da bu kadınlara karşı inanılmaz mahçup hissetmişti. İki kadın korku dolu gözlerle adeta yalvarırcasına ona bakıyordu. Kral tam o sırada halka seslendi ve bu korkunç işkence başlıyordu. Kral iki mahkuma da ‘Anlat’ dedi. Tek kural tüm hayatlarını değil kısaca hayatlarını ve en önemli olan tek bir anılarını anlatacak olmalarıydı. Seçecek kişi de buna bağlı olarak tercihini yapmak zorundaydı. Önce sıska ve kıvırcık saçlı kadın başladı konuşmaya;

”Ben Petunia. Çocukluğumdan beri asla ailem tarafından takdir edilmedim. Onlar için görünmez gibiydim. Kız kardeşim var bir de.. O tam bir dünya tatlısı,aramız çok iyidir. Ama hep takdir edilen ve ilgi gören o oldu. Bir şekilde hep eksik hissetme sebebim oldu, asla takdir edilmek için yeterli değildim. 18 yaşında evimi terk ettim. Evi terk ettiğimde beni dünyadaki en özel ve en güzel kadınmışım gibi hissettiren bir adamla tanıştım. Bir çocuğumuz olduğunda kendime söz verdim. Asla ailem gibi ilgisiz davranmayacaktım. Bebeğime dünyanın en özel şeyi olduğunu hep hissettirecektim.

Eşim hep çok yoğun olurdu. Ev işlerini halleder, bebeğimle de ben ilgilenirdim. Eşim bir gün geldi ve bana kız kardeşimi sordu. Neden olduğunu anlayamadım. Evet,kardeşimi sürekli aramayı düşünürdüm, ona yılbaşı hediyesini de vermiştim. Ama onu son gördüğümde yeni kocasıyla birlikteydi ve kocası bana çok kaba davranmıştı. Bebeğime yakın yaşlarda bir çocuğu olduğunu duydum sonradan ama eşinin o kaba davranışından sonra arayıp tebrik bile edemedim. Sonra bir gece bebeğimizi yatırdıktan sonra kapı çalındı. Kapıyı gidip açtığımda kapının önünde bir bebek yatıyordu ve battaniyesinin kenarına bir not iliştirilmişti. Kız kardeşim ölmüştü. Bu bebek de hiç tanışmadığım yeğenimdi ve alnı çok kötü bir şekilde kanıyordu. Evime aldım ve ona baktım ama o bebeği asla sevemedim, yıllarca hayatım iyi gitsin diye bu kadar emek verdikten sonra her şey boşa gitti. Şimdi de şehir merkezine ikisi için kıyafet almaya inmiştim sadece. Benim bir suçum yok. Lütfen bırakın beni çocuğuma döneyim..”

            ”Sıradaki” diye seslendi kral. Ve diğer kadın başladı hikayesini anlatmaya:

”Ben Ginny. Benim bir çocukluk aşkım vardı. Sürekli onun hakkında düşünüp dururdum. Bir gün uyanıp kahvaltıya indiğimde onu ailemle birlikte kahvaltı yaparken gördüm. Onu görür görmez elim ayağıma karıştı, saçlarım taranmamıştı, üstümde hep giydiğim pijamalarım vardı ve çok çirkin görünüyordum. Bütün ailem ona aşık olduğumu biliyordu ve onun önünde benimle bu konuda dalga geçerek beni utandırdılar. Ama olsun bir gün mutlaka onunla evlenecektim.

Sonra daha büyük başka bir çocukla tanıştım. O kadar farklıydı ki onunla sürekli konuşurduk;  ders arasında, yemekte ve hafta sonları dahil.. Ama sonra onunla ilişkime bir çizgi çekmeme sebep olacak bir şey istedi benden. Bundan sonra ona soğuk davranmaya başladım. Onunla konuşmuyordum ama ailem beni hala ciddiye almıyordu. Konuşacak birine çok ihtiyacım vardı, dayanamayıp onla tekrar konuşmaya başladım. Ve benden istediğini de yerine getirmiştim. Ama bu bir çok insana zarar vermişti, çocukluk aşkım dahil… Yanlış olduğunu biliyordum ama başka bir çözüm bulamıyordum. Ne kadar yanlış olduğunu bilsem de ona bir şekilde borçlu hissediyordum. Bu çocukluk aşkımın başını belaya sokmuştu. En büyük pişmanlığım bu. Ama o günden sonra asla kimseye böyle bir güç verip sonrasında kimseye borçlu hissetmedim. Hayatım yoluna girdi ve çocukluk aşkıma olanları açıkça anlatıp özür diledim .Şu an nişanlıyız yakında evleneceğiz. Gelinlik bakmak için şehre inmiştim. Lütfen bırakın beni, yaşayacak günlerimiz var daha..”

Popz adeta donup kalmıştı. İki kadın da yaşamayı hak ediyordu. O kimdi ki birinin hayatta kalmasına karar verecekti? Elleri titriyor,gözleri kararıyordu. ‘Keşke’ dedi. ‘Keşke ikisinin de hayatta kalmasını sağlayacak bir yol bulabilseydim.’ Bu fikrini dile getirdiğinde kral ‘Neden olmasın, tabi ki ikisi de yaşayabilir. Eğer kendini feda edersen.’ Popz kendini feda etmeyecekti.İki kadın için de çok üzülse de kendi hayatı çok daha değerliydi. İyice düşündü ve ‘Tamam’ dedi ‘Kararımı verdim.’ Alan tam bir sessizliğe bürünmüş, tüm gözler ona dönmüştü. Ve Popz kararını açıkladı ! …..

Eveet sevgili popzingil. Çoktan anladığınız üzere Popz sizsiniz. İki kadının da hayatı sizin ellerinizde ve psikopat kral karşınızda. Durumdan oldukça memnun halde cevabınızı bekliyor. İki cellat kadınların başında sizin ağzından çıkacak ismi bekliyorlar. Yaşaması için tercih edeceğiniz kadın kim olurdu?

8
like
4
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Bekir AkgülEfecan bozReha KarakayaTriskacocuOrkun Numanoğlu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
turuncumavi
Üye

Ben derdim onlar daha çok gençler Yaşı mı başımı almıştım

Sinan
Yönetici

Öncelikle yazı muhteşem, bu finali beklemiyordum tabi o da ayrı, tercihim çocuğu olan kadından yana olurdu, bakması gereken iki can var. Diğerinin ise sadece kendi canı var.

dalc
Yazar

ben Petuniayı seçerdim çünkü bakması gereken çocukları var.

Korhan Ceyhan
Üye

Günaydın güzel bir yazı

Endymion
Üye
Endymion

psikoloji testi bu 🙂

ama muhtemelen kendi iç vicdanım ve sorgulanmadan kaçmak için ikisini seçerdim ya da kaçar hiçbirini seçmezdim