Genel olarak hack / slash oyun kategorilerine baktığımızda aslında oyun içinde geçen muhabbetler iplenmez öyle değil mi ? Ana objektifiniz genel olarak kes, biç, karakterinizi zırh, silah ya da büyüler ile bir üst seviyeye taşımaktan ibarettir. Aman diyim sakın buna Diablo`yu dahil etmeyin onunda zengin bir evreni var :). Bu oyunda az önce bahsettiğim hack/slash oyun kategorisine girmekte.

Fakat bu oyundan sıkılmak pekte mümkün değil. Hatta tam aksine sıkıldığınızda vakit öldürmek için hoş bir oyun. Cellar Door Games ekibi ise bu kategoriye farklı bir tat kattı. Nasıl mı ? Öldükten sonra aynı karakterle yeniden canlanmayıp onun yerine karşımıza sunulan rastgele karakterleri seçmekteyiz. Tabi ki de klasik olarak karakterlerin Şövalye, Barbar, Büyücü gibi size farklı seçenekler sunuyor.

İşin ilginç yanı bu yapımcı ekibi kahramanlarımızın farklılıklarını sınıflarıyla değil, kişilikleriyle süslemiş olmalarıdır. Yani oynadığınız hiçbir oyun normal geçmeyecek.

Örnek vermek gerekirse karakterinizde cücelik olup ufak yerlerden geçebilirken, dev olup her yere düştüğünde oyunu sarsma, hipermetrop, renk körlüğü, miyopluk, hipermetropluk hatta kadın karakterinizin hiç bir sıkıntısı olmayıp sadece uzun bir sakala sahip olmasına kadar bir sürü cins ve espritüel olaylar katarak oyunu daha eğlenceli bir hâle getirdiğini görüyoruz

Oyunun hikayesini özetlemek gerekirse akrabası olduğumuz kral, kalesini suikaste uğrayarak kaybediyor ve bizde sorunlu karakterimizle kaleyi almaya çalışıyoruz. Basit bir şeymiş gibi görünse de aslında o kadar kolay değil. Öncelikle karşılaşacağımız Kale; kale, orman, maya ve karanlık bölge olmak üzere 4`e ayrılıyor ve her bölgenin yaratıkları başlangıçtakine (Kale Bölümü) göre daha farklı özelliklere sahip olmakla beraber 4 ayrı bölüm sonu canavarına sahip. Bu bölüm sonu canavarlarını katletmeden kralı öldüren haine erişemiyoruz malesef.

Oyunun bir diğer artısı ise fazla yer kaplamayıp, büyük bir sistem gereksinimine ihtiyaç duymaması. Bu statüye sahip bir oyun genel olarak kendisini fazla oynatamasa da bu oyunu uzatan şey ise size sunulan sınıfların hepsi malesef gelmiyor. Oyunda kazandığınız altınlar ile karakterinizi ister normal statlarını güçlendirebilir ister yeni sınıflar açabilirsiniz. Kale ağacı diye tabir ettiğim özellikte de ne kadar ilerleme kaydederseniz o kadar özellik açmaktasınız ki bu da oyununuzun süresini yeterince uzatmakta…

Benden bir ek puanı ise müziğinden alıyor. Her ne kadar oyunu oynarken sabit bir müzik ile devam edecek olsanızda (her bölümün kendine ait bir müziği var) bazen kalede müzik kutusu bulup bossların sahip olduğu müzikleri açarak hunharca saldırabiliyorsunuz.

8/10

10
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Melisa AvciEnes Hacı ÖğütlüReha Karakayaemirhan clkMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
DamageControl
Üye
DamageControl

beğenerek oynadım, hikaye olarakta oldukça enteresan idi

Can karhan
Yazar

Tam çerezlik, arka planda podcast, yayın dinleyerek oynayabileceğiniz şahane bir oyun.

mustafa
Üye

Bu tip oyunlar pek beni açmıyor teşekkürler.

mehmetcan
Üye

Güzel bir oyun, fakat Steam’da olması can sıkıcı.

canaksel
Üye

Güzel bir oyuna benziyor