Hepimiz tarafından en çok bilinen çocuk kitabı küçük prens şüphesiz ki. 

Son zamanlardaki toplumun getirdiği popüler kültürle bu kitabı hemen hemen okumayan yoktur. Bu durumdan sıkılanlar için önereceğim, çok daha saf ve temiz duygular barındıran bir kitap pal sokağı çocukları!

Macar yazar Ferenc Molnár tarafından 1906 yılında yazılmış olan pal sokağı çocukları, bir tarla uğruna mücadele eden çocukların öyküsünü anlatır bizlere. Çocukken hepimizin yaşadığı bir çok duyguyu barındırmasının yanı sıra ileri ki yaşlarda okunduğunda kaybettiğimizi sandığımız saf duyguları tekrar canlandırır ve bizi geçmişe doğru götürür. Hatta o kadar etkiler ki  şahsen ben son 100 sayfasını hiç durmadan ağlayarak okudum. Bana bu saf duyguları tekrar ve tekrar hatırlatsın diye dövmesini bile yaptırdım.

Çocukken yaşadığımız, hissettiğimiz o güzel şeyleri çok hızlı unutabiliyoruz. 

Çocukken hepimizin oyun oynamak için benimsediği ve kimse kapmasın diye erkenden kalkıp gittiği yerler illa ki olmuştur.

İçinizin sımsıcak ve çocukluğunuzdaki gibi tekrar mutlu hissetmek istiyorsanız eğer gidip hemen pal sokağı çocuklarını okumalısınız! 

Eminim pişman olmayacaksınız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
2 Yorum yazarları
Bir Başak KadınıSinan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bir Başak Kadını
Üye

Bu kitabın ve filmin adına çok rastladım, çok duydum ama okumak da, izlemek de mümkün olmadı, en kısa zamanda okumak ve izlemek isterim. Yazı için teşekkürler.

Sinan
Yazar

İlk kez duyuyorum, okuyacağım