Hepimiz tarafından en çok bilinen çocuk kitabı küçük prens şüphesiz ki. 

Son zamanlardaki toplumun getirdiği popüler kültürle bu kitabı hemen hemen okumayan yoktur. Bu durumdan sıkılanlar için önereceğim, çok daha saf ve temiz duygular barındıran bir kitap pal sokağı çocukları!

Macar yazar Ferenc Molnár tarafından 1906 yılında yazılmış olan pal sokağı çocukları, bir tarla uğruna mücadele eden çocukların öyküsünü anlatır bizlere. Çocukken hepimizin yaşadığı bir çok duyguyu barındırmasının yanı sıra ileri ki yaşlarda okunduğunda kaybettiğimizi sandığımız saf duyguları tekrar canlandırır ve bizi geçmişe doğru götürür. Hatta o kadar etkiler ki  şahsen ben son 100 sayfasını hiç durmadan ağlayarak okudum. Bana bu saf duyguları tekrar ve tekrar hatırlatsın diye dövmesini bile yaptırdım.

Çocukken yaşadığımız, hissettiğimiz o güzel şeyleri çok hızlı unutabiliyoruz. 

Çocukken hepimizin oyun oynamak için benimsediği ve kimse kapmasın diye erkenden kalkıp gittiği yerler illa ki olmuştur.

İçinizin sımsıcak ve çocukluğunuzdaki gibi tekrar mutlu hissetmek istiyorsanız eğer gidip hemen pal sokağı çocuklarını okumalısınız! 

Eminim pişman olmayacaksınız.

4
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
8 Yorum yazarları
İlhan DemircanNasibe AvcıSalih ÇeliksilaÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İlhan Demircan
Üye

Tanıdık geldi gibi bana

Nasibe Avcı
Üye

Sanirsam okumuştum yada çok bahsedildi adını hemen hatırladım çünkü

Salih Çelik
Üye

Bencede haklısın..

sila
Yazar

O kadar güzel söylemişsiniz ki. Sımsıcak. İnsanın değişmeyen evrensel özellikleri çocuklarda ustaca işlenmiş. Henüz okumayanlar okunacaklar listelerine eklemeli.

Çalı Kuşu
Yazar

Mühim olan gerçekten okumaya azmetmesi insânın. Eminin ki tavsiyenizi dikkate alan kimse pişmanlık duymayacaktır. Emeğinize sağlık efendim