Başlık Aslen bu yazıda başta “Levitasyon” dan bahsedip sonlandırmayı düşünüyordum. Fakat birden “Büyük parça varken, niçin küçüğü ile uğraşayım ki” dedim. Yeni konumuz “Parapsikoloji”. Duyular-dışı algılama (Telapati, durugörü, psişik fotoğrafçılık, 6. his gibi), psikokinezi (diğer adı ile telekinezi) ve ölümden sonra yaşam gibi konulara bağlı paranormal olayların; deneysel ve kanıtlanabilir yöntem yoluyla disiplinli çalışma şeklidir. Genel olarak zihin gücünün karşıt madde üzerinde ki etkisi ile alakadardır. 

Bilim dışı bir düşünce olduğu için “kanıtlanabilir bilim” olarak kabul edemez. Halk içinde bu düşünce içerisinde fikir sahibi olan kişi sayısı çok azdır. Fakat az olmasıyla beraber, toplumun yarısı sadece “telekinezi” den bir haberdar.

 Sokakta geçen birine “Merhaba, bir sorumuz var. Telekinezi nedir?” diye sorsanız tahminen basit bir cevap alacaksınızdır. Parapsikoloji de inan esastır. Olağanüstü yetenek ve ruhsal gücün bu eğitim süreci içerisinde “inanç” ile güçlendirilmesi gerekir. Tamamen insan merakına bağlıdır. “İnancın olduğu yerde, başarı olur.” 

Parapsikoloji İnancının Doğruluğu: Günümüze kadar binlerce olay ve deney gerçekleşmesi ile beraber kanıtlanabilirlik oranı yükselmektedir. Parapsikolojinin bir sürü konusu vardır. Biz zihin gücü ile maddeler üzerinde ki etkiye bağlı olanları ve en fazla bilinenleri sıralayalım:

 Telekinezi(Psikokinezi): Zihin gücü ile maddeleri hareket ettirme.

 Pyrokinezi: Zihin gücü ile ateşi kontrol edip şekil verebilme. Levitasyon: Maddeleri zihin gücü ile belli bir oranda uçurmak. (Kendi üzerinde yapılabilir).

 Aerokinezi: Beyin gücü ile havaya hükmetmek. 

Biokinezi: İnsanın vücud üzerinde değişikler yapması. 

PSİ-WHEEL: Vücut’ta ki hayat enerjisini el üzerinde top haline getirildiğini hissedilmesi, iyi veya kötü olarak kullanılması. 

Cryokinezi: Madde üzernide ki ısıyı çekebilip, değiştirebilme. 

Terrakinezi: Toprağa hükmetme. 

Atmokinezi: Atmosfer olaylarını kontrol etme olarak geçer. 

Magnokinezi: Elektromanyetik ve manyetik alanları yönetme. 

Türkiye’de ki en büyük öncüsü “Fademir” yani Ömer Semir’dir. Fakat kısa süre önce kendisini kaybetmiş bulunmaktayız. Bir çok videosu ve bir çok başarıya sahip bir hayata sahiptir.

2
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
3 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
3 Yorum yazarları
Bir Başak KadınıhayrunnisadenizogluNuveyra Ak Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bir Başak Kadını
Üye

Beyin büyük bir muamma. Beynimizin potansiyelini tam olarak kullanabilseydik neler olurdu diye düşünmeden edemiyor insan. Kendi kendimizi tanrı ilan ederdik herhalde…

Çalı Kuşu
Yazar

Beyin bence dünyanın en büyük mucizelerinin başında geliyor

Asayra Neyran
Üye

Gerçekte böyle bir yetiye sahip insanlar var mıdır ki?