Sevgili popzingo üyeleri ve sayın okuyucularımız.

Bugünkü konumuz insanın güzel ve bir o kadar samimi gösteren cildimiz hakkında olacaktır.

Sağlıklı ve parlak bir cilt insanı her zaman diri ve güzel göstermektedir.

Peki, cildimize yeteri kadar özen gösteriyor muyuz? Bu soru üzerinde bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız.

Parlak ve sağlıklı bir cilt nasıl olabilir? Bunun için neler yapılabilir? Nelerden uzak durmalıyız ve neleri kendimizi yakın hissetmeliyiz? yaşlanmanın temel nedenleri arasında parlak ve sağlıklı bir cilt olmaması gelmektedir. İnsanın kendi sağlığına dikkat etmesi her şeyden önemlidir. Sağlığına dikkat eden bir insan hem parlak bir cilde hem de sağlıklı bir vücuda sahip olur.

Şimdi dilerseniz sağlıklı ve parlak bir cildin sahibi olmak isteyenler için neler yapmamız gerekir? Onlardan bahsedelim;

  • Her şeyden önemlisi temizliktir. Güzelce temizlenen bir cilt her zaman sağlıklı ve parlak görünecektir. Bütün kirlerden arınan cilt insanı zinde ve güzel gösterir. Bundan dolayı cildimizi her zaman temizlemeye ve gözeneklerini açık tutmaya özen göstermeliyiz.
  • Cildin ılık su ile temizlenmesi önemlidir. Özellikle ılık su ile yaklaşık olarak 10 dakika kadar alınan bir duş, her zaman cildin güzel ve sağlıklı kalmasına ayrıca temizlenmesine yarayacaktır.
  • Sağlıklı bir cilt için nemlendirilmiş ve parlak bir cilde sahip olmak gerekir. Bunun için cildin uygun aralıklarla nemlendirilmesi parlaklık ve sağlık için önemlidir.

  • Cildin sağlıklı kalabilmesi için güneş ışınlarından yeteri kadar faydalanmak ve fazlasından uzak durmak gerekir. Çünkü güneş ışınları cildimize fazla alındığında zarar verebilir. D vitamini olarak bildiğimiz güneş ışınları fazla alındığında ciltte kuruluk meydana getirebilir. Bundan dolayı fazla zarar görmemek için dışarı çıkıldığında 15 faktörlü bir krem sürülebilir.
  • Omega 3 ve bununla birlikte a, b ve c vitaminleri vücudun sağlıklı ve parlak kalabilmesi için yeteri kadar alınması gerekir Bu tip vitaminler ve proteinler soframızdan asla gitmemeli.
  • Su hayat için önemlidir. Günlük yaşantımızın içerisinde mutlaka su olmalıdır. Günde en azından 2 ya da 3 litre kadar su tüketilmesi parlak ve sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlarımızdandır.
  • Sigara cilde oldukça zararlıdır. Sigara içildiğinde cilt kısa sürede kırışıklık ve yaşlanma ya doğru yönelecektir. Ayrıca ciltte fazlaca kuruluk yapabilir.

  • Kafein ve alkol vücut için zararlı içeceklerdir. Bunlardan mümkün olduğunca uzak durmalı ve vücudumuza asla sokmamalıyız.
  • Sağlıklı ve parlak bir cilt sahibi olmak istiyorsak egzersiz hayatımızda mutlaka olmalıdır. Egzersiz sayesinde vücut terler ve toksinleri dışarı atar. Ayrıca egzersiz yapan vücuttaki kan akışı çok hızlı ilerlemektedir. Böylelikle vücut sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olur.
  • Güzellik için bayanlar özellikle makyajdan asla vazgeçmezler. Ancak fazla yapılan ve makyaj sonrası temizlik yapılmayan ciltler bazen kuru ve sağlıksız görünmeye mahkûmdur. Sağlıklı ve parlak bir cilt istiyorsak cildimizi makyaj sonrası mutlaka temizlemeliyiz. Temizlenmeyen ciltte siyah nokta, cilt problemleri ve akne gibi kötü görünümler meydana gelebilir.
20
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
26 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
22 Yorum yazarları
ebubekir ertuğrulErcanGÜLİNyellowredMünevver Buse kılıç Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ice cold
Üye

Yalnız kapak fotografıyla içeriği pek uygun bulmadım

ebubekir ertuğrul
Üye

ben alkolde kullanıyorum sigarada kullanıyorum cildine bakarsan bence zararı olmaz 🙂

Ercan
Üye

Her zaman ki gibi en başta TEMİZLİK….

GÜLİN
Üye

bunlardan en önemlisi bol bol su içmek sanırım su içmeriğim zaman cildim ne kadar kötü görünüyor

Münevver Buse kılıç
Üye

Bir hastalık yoksa cilt temiz tutulması yeterli bı sorun olmaz