Ben yıllar yılı spor yapmaktan kendini hep uzak tutmuş namı değer balıketligillerdenim. Yemek yemek kolayıma geldiğinden, spor yapmaya üşendiğimden değil. Tamamen bir yerlerimi sakatlama korkusundan. 

Henüz 3 haneli kiloları görmemiş olsam da bir ara 80’leri yaşadım.

Tabii bu dönem gerçekten sevdiğim bir dönemdi. Her anlamda. 

İstediğin gibi ye iç dönemiydi çünkü o dönem kendi kendine kilo vermek için çok geçti. 80’lerden 60’lara tek başına inebilen kişiler genelde şok diyet denen zımbırtılarla başarmışlardır. Tabii o hastalıklı hale başarı denilirse. Vücuda tahmin edemeyeceğim zararlar veriyormuş. Bir ara da onu öğrendim. Yani hiç uğraşmayın. 1 elin nesi var 2 elin sesi var. Gidin doktordan yardım isteyin. Tabii ses veremeyen diğer elinizdeki yiyecek içeceği bırakmayı göze alarak.

Asıl konuya döneyim. 80’lerden 70’lere düştüğüm şu dönemde her ne kadar hala kilolu olsam da sağlıklı şekilde kilo verebilmiş olmanın verdiği mutlulukla artık insan içine rahatça karışıp muhabbet edebiliyorum. Çok az bir farkla kilo vermiş sayılsam da belli bir öz güven geliyor insana. Dalga geçerler mi korkusu olmadan lafa dalıp fikrimi belirtiyorum rahatça. Ve daha fazlasını da yapabileceğimi biliyorum.

Bazı dostlarım sayesinde birileriyle tanıştım ve onlarda resmen 90’ları gördüm. Yani 5 katlı sandviçin yanına diyet kolacılar. 

Bir yaz tatilinde benim gibi balıketli bir arkadaşımla tost ve kola söyledik ama diyet falan demedik siparişte. Zaten son kola içtiğim gündü 4 yıl falan oldu. Garson bize diyet kola getirdi. Değiştirmek isteyince sizin gibi kızlar gelip hep diyet kola istiyor da demişti. parayı ödeyip tek lokma yemeden çıktım. Bu da böyle bir anımdı.

Bu 90’lardaki arkdaşlara yalnız kaldığımız bir arada aflarına sığınarak kilolarını sordum. 99 dediler. 99.99 patron çıldırdı deyip kahkaha attım. 5 dakika sonra masayı terk ettiler. Bir gün karşılaşırsak da suratlarına patlayan özgüvenim sebebiyle kendilerinden özür dileyeceğim

Kıssadan hissemizi bu capsla anlatmak istiyorum.

Saygılarımla.

7
like
3
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
SERDAR ÖZDEMİRyellowredDostSamet Eyi.Çalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Sohbet havasında anlatmış olmanız çok güzel oldu. Her şeyin başı sağlık gerçekten de inanırsanız sağlıklı bir şekilde sağlığa doğru ilerlersiniz. Bakış açınızı pozitif tutmanız temennisiyle. Emeğinize sağlık efendim.

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

keyifli

yellowred
Yazar

yiğit özgür sanırım karikatür?

Dost
Üye

Eğlenceli

Samet Eyi.
Üye

Şok diyetini araştıracam 🙂