Herkese merhaba, Ben Caner. 18 yaşındayım ve psikoloji isteyen bir mezunum. Gaziantep’te yaşıyorum.

Çok fazla insanla tanıştım şimdiye kadar ve sadece tanışmadım bu insanları tanıma ve tanımlama fırsatı da buldum. Bazen yeni bir ortama girmek, yeni insanlarla tanışmak yoruyor beni. Bazen açıkçası üşeniyorum da. Şimdilerde daha iyi fark eder oldum: Her yeni ortam, edindiğim yeni dostluklar, yeni arkadaşlıklar yeni bir ufuk katıyor bana. Her insan iyi yada kötü bir şeyler kattı, katabildi de.

Hatalar da yaptım boşluğa da düştüm fakat etrafıma hayat saçtığım zamanlarda oldu. Kimi zaman bir kağıt kesiği acısını geçiremeyecek kadar acizim, kimi zaman da hayatının en kötü döneminde olan sevdiklerimi tekrar mutlu bir insan yapabilecek kadar güçlüyüm.

Her şeyin en lezzetlisini yiyebiliyorken, her şeyin en güzelini giyebiliyorken, en güzel yerlerde dolaşabiliyorken bir an da dibi gördüğüm zamanlarımda oldu. Dışardan eve geldiğimizde evin kapısını kapattığımız an içerde olan şeyleri bir tek biz bilebiliriz. Alt komşunuz, yan komşunuz en fazla ne yapabilir? En fazla bir ses duyup tahmin yürütebilir.

Oysa ki kim olduğumuz, neler yaşadığımız, nasıl bir hayat sürdürdüğümüz o kapı kapandığı anda bir sırra dönüşür. Tabi ki bu sırrı bir tek evin fertleri yani ailemiz bilebilir. İşte bunun gibi yaşadığımız semtin, yaşadığımız şehrin hatta yaşadığımız ülkenin bile görünmez kapıları vardır bence. Bu yüzden kapının arkasındakiler, bizim neler yaşadığımızı, nasıl hissettiğimizi, birbirimize ne kadar değer verip vermediğimizi tüm gerçekliğiyle bilemez.

Nasıl ki aile bireyleri ne kadar kötü günler yaşadığını en yakın komşusuna bile anlatmayıp kendi içinde bir birlik sağlıyorsa, bizde bu ülkenin fertleri olarak artık birbirimize sımsıkı bir şekilde sarılmalıyız. Bu birliği sağlayabilmeliyiz ki, kötü olayları daha kolay atlatabilelim ve her zaman bir adım daha iyiye gidebilelim.

Ve bunu önce kendimiz, sonra sevdiklerimiz  sonra da aynı toprakları paylaştığımız insanlar için yapalım. Bir kişinin gömleğini beğendiysek çok samimi olmasakta cool tavrımızı bir kenara bırakıp, “gömleğin güzelmiş.” diyebilelim.

Türk olalım, Kürt olalım, Alevi olalım, Sünni olalım, Ateist olalım, kadın olalım, çocuk olalım, eşcinsel olalım, mülteci olalım, otizmli olalım yada en azından sadece beş dakika kendimizi böyle düşünelim. Ben Caner, 18 yaşımdayım ve tek meziyetim daha güzel bir dünya istemek. Peki ya Sen kimsin?

6
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
avdoEren Yeniyellowredahmet batarmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
avdo
Üye

Çok güzel bir yazı olmuş. İçimden geçenlerin alt yazısı niteliğinde resmen. Teşekkürler böyle bir yazı paylaştığın için.

Eren Yeni
Üye

Hangi ırktan olursak olalım hepimiz insanız.

yellowred
Yazar

Güzel noktalara değinmişsin eline sağlık.

ahmet batar
Üye

ama güzel

ahmet batar
Üye

tuhaf bı yazı