Terraria, Re-Logic  tarafından geliştirilen, 2 boyutlu yaratıcı oyunudur. Oyunca canavarlarla dövüşülür, evler kurulur, devasa canavarlar yenilir ve ilginç dünyalar keşfedilir.

Terraria Dünyası‘nda, bozunmuş bölgeler (Kızıl bölge ve karanlık bölge), zindan, orman, derin orman, deniz gibi birçok bölge bulunur. Farklı oyun evrelerinde bu bölgelerde farklı canavalarla savaşılır.

Terraria Evreleri, devasa canavarlar yendikçe ilerlenen farklı oyun dönemleridir. Ilk devasa yaratık, büyük etten bir duvardır. “Wall Of Flesh” isimli bu yaratık ile cehennemde savaşılır ve o yenilince de oyun “Zor Mod” a geçer. Bu modda ise 3 adet devasa mekanik yaratık ile savaşılır, sonra sivri dişli bir bitki, garip kertenkele adamların tapındığı bir zindan golemi… Sanırım oyunun temasını anladınız.

Terraria Grafikleri, ilginç bir pixel art tarzı göstermektedir. Her parça, etrafındaki parçalar ile etkileşimdedir ve grafikler daima uyumlu gözükür.

Oynanış, oyuncuya sınırsız olanaklar sağlar. Balık tutarak sahilde yatan bir adama satabilirsiniz, cehennemde ateş silahları arayabilirsiniz, zindanı iskeletlerden temizleyebilirsiniz, evler kurara NPC arkadaşlar elde edip onlardan bir şeyler satın alabilirsiniz, böcekler tutup cam  akvaryumlarda evinize koyabilirsiniz. Ayrıca kaktüslerden zırhlar giyebilirsiniz.

Terraria, benim düşündemde kesinlikle oynanmaya değer bir oyun, herkese tavsiye ederim. Normalde Steam’de 18 TL olan oyun, yaz satışının bir parçası olarak %50 indirimdedir !

Kaynak Link‘te resmi Terraria sitesine gidebilirsiniz.

11
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
Samet AkbulutBerkay davazHüseyin çetinTriskacocuZavorko Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Serhan
Yazar

Denizcan içeriklerin çok güzel ve piksel oyunlarını güzel anlatıyorsun 🙂 yazılarının devamını merakla bekliyorum. Senden yola çıkarak zaten yeni bir seriye başladım VR deneyimleri diye inşallah sorun olmaz.

Samet Akbulut
Üye

Artık görüntü kalitesinin önemi çok arttı.

Berkay davaz
Üye

Ben bunu biliyor um

Hüseyin Çetin
Üye

Sağol yazın için

Triskacocu
Yazar

Güzel bir oyuna benziyor bir ara deneyi m

Zavorko
Üye

bir zamanlar bu tarz oyunları ayetinde oynardık.Haftalık harçlığımı biriktirip gidip bir kaç tane oyun kaseti alırdım Nedense oyunların çoğu birbirinin aynısı olurdu