Stardew Valley, ConcernedApe tarafından geliştirilen, piksel art çiftlik kurma oyunudur. Oyunda, ağaçlarla kaplı bir araziyi sıfırdan başlayarak bir çiftlik kurmayı hedeflersiniz. Bunu yaparken farklı uğraşlar edinirsiniz ve yeni şeyler keşfedersiniz.

Grafikler, Terraria’yı andıran karakterler ve bloklardan oluşur. Oyun kuşbakışıdır, çeşitli hayvanlar da özenle çizilmiştir. Stardew Valley kendine özgü bir piksel art tarzına sahiptir.

Oynanış; tarım, madencilik, dövüş, balık tutma ve toplayıcılık olarak beş farklı alanda gerçekleşir. Oyuncu isteğine göre bunlardan herhangi birini yapabilir, veya hepsini birden yapabilir. Oynadıkça daha iyi aletler, daha ilginç malzemeler ve sırlar açığa çıkarır.

Oyuncu, oyun içindeki köyde 30 kadar karakterle tanışabilir. Bu karakterlerin her biri kendi özgün kişiliği ve zamanlamasına sahiptir. Her karakterin kısa hikayeleri, ara sahneleri vardır. Bu sayede oyuncu sıkılmaz ve hep yeni şeyler öğrenir.

Stardew Valley,  tüm Terraria ve Minecraft hayranlarının denemesini tavsiye ettiğim bir oyundur. Normalde 24 TL olan oyun, şu anda 19.20’ye satın alınabilir.

9
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
4 Yorum yazarları
Sinan ParlakyellowredHadiOrdanTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yellowred
Yazar

çok çocuksu geldi bana.

HadiOrdan
Üye

çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık.

Triskacocu
Yazar

Serinin güzel bir bölümü elinize sağlık

Sinan Parlak
Üye

Bir gün dedemin bana miras olarak bir çiftlik bıraktığını öğrendim. Miras? Hem de çiftlik? Böyle bir şey beklemiyordum açıkçası.