Merhaba her biri ayrı ayrı çok kıymetli popzingo sakinleri. Her birinde başka bir ünlüyü konu alıp; ıncığını cıncığını inceleyeceğimiz, kendimizi farklı farklı hayatlarda bulacağımız, çeşitli stolklar yapıp dedikodulara doyamayacağımız PopzBio’nun ilk bölümüne hepiniz hoş geldiniz. Siz popzingo sakinlerine özel hazırladığım bu biyografi programında birbirinden ünlü isimlerin hayatlarını konu alacağız. Hoşunuza gitmesi dileğiyle. O zaman ilk ünlümüzle PopBio başlasın.

Yılların yaşlandıramadığı efsane isim: Ajda Pekkan

Doğum: 12 Şubat 1946

İkamet: İstanbul/Bebek,Beşiktaş

Meslek: Şarkıcı/Oyuncu

Etkin Yılları: 1960/Günümüz

Ülkemizde “Süperstar” ve “Diva” lakaplarıyla da anılan Ajda Pekkan, kariyerine ilk olarak sinema oyunculuğuyla başladı. Daha o zamanlardan parlak bir yıldız olacağını belli eden Ajda Pekkan, 1964’de yayınlanan ilk kaydı “Göz Göz Değdi Bana” ve ilk 45’liği “Her Yerde Kar Var” ile müzik hayatına atıldı.

1977’de yayınladığı “Süperstar” adlı albümünün getirdiği başarı ile de Türkiye’de artık “süperstar” lakabıyla anılmaya başladı. Ne başarı ama, taktire şayan doğrusu. Hatta Ajda ablamız bununla da yetinmeyip, “Hazır böyle bir şey tutturdum, biraz daha asılayım.” diye düşünüp “Süperstar” adıyla 3 albüm daha yayınlamış.

Ajda Pekkan daha sonralarda, “Kimler Geldi Kimler Geçti” ve “Bambaşka Biri” gibi şarkılarla da kendini bilinç altı şarkı listelerimizde bir numaraya taşıdı.

Yetenekleri ve başarısıyla sınır tanımayan Ajda Pekkan, 1998 yılında “Devlet Sanatçısı” unvanına layık görüldü. Ajda ablamız yeteneğinin farkına varmış olacak ki, “Benim gibi bir yetenek Dünya’ya açılmalı.” diye düşünerek kariyeri boyunca uluslar arası birçok yerde konser vermiş, hatta bununla da yetinmeyip Türkçe dışında İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Arapça ve Japonca dillerinde de şarkılar söylemiştir. Milli gururumuz Ajda Pekkan, uluslar arası basında da “Türk Pop Divası” olarak adlandırılır. 72 yıl boşa yaşamamış işte.

Ajda ablamızın azıcık da özel hayatına ve çocukluğuna bakalım.

Ajda Pekkan’ın çocukluğu, deniz binbaşısı olan babasının mesleği dolayısıyla Kocaeli’nde geçmiştir. İki evlilik yapan ve ikisinde de eşlerinin sanat hayatını bırakmasını istemesi üzerine Pekkan en büyük fedakarlığının çocuk yapmamak olduğunu söylemiş. Bu arada bizim yıllara kafa tutan divamızın en büyük hayali de çocuk sahibi olmakmış. Ee neticede ne olursa olsun hiçbir mertebe annelikle boy ölçüşemez.

İlk estetiğini 22 yaşında yaptıran Ajda ablamız, “100 yaşıma da gelsem estetik yaptırırım.” diyerek, taa o zamanlardan bu günlere göz kırpmış. Sezen Aksu da onun özel hayatından bahsederken, “Bizlere bu yolu o açmıştır, onun sayesinde ben de buralardayım. Ajda’nın lakabı Angela’dır. Sık sık evde buluşuruz. Gizli saklımız yoktur. Birine beddua ettiğimizde Allah bize jübilesine gitmeyi nasip etsin deriz. Ajda ne yer ne içerse ben de aynısını yer içerim.” demiştir.

Ne hayat ama.

Evet sevgili popzingo sakinleri. Milli gururumuz Ajda Pekkan’ı konu aldığımız PopzBio’nun ilk bölümünün de böylelikle sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bunun gibi daha birçok ünlü ismin de biyografisini kaçırmamak için PopBio’yu takipte kalın.

Spoiler: PopzBio’da yalnızca ünlülerin hayatlarını işleyeceğimiz için özel hayata pek giremiyorum. Ama yakın zamanda ünlülerin özel hayatlarını da işleyeceğimiz PopzMagazin serime de başlayacağım. Hepsi ve daha fazlası için takipte kalın.

10
like
3
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
6 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Melisa AvciReha KarakayaIce coldMurat SiyliTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmetcan
Üye

Gelecek vaadeden bir isim.

Aycan
Yazar

Güzel konsept çekirge,ustanı gururlandırıyorsun 😀 🙂 Şaka bir yana gerçekten güzel bir içerik hazırlamışsın. Emeğine sağlık 🙂

sila
Yazar

PopzBio ve PopzMagazin mi? Yaratıcı olduğunuzu itiraf etmeliyim. 😀 Magazin kısmını merakla bekliyorum o zaman. İlk PopzBio’nuzda Ajda Pekkan’a yer vermeniz de hoş, Türk müziğine damga vurmuş bir sanatçı neticede. Bilmediğim şarkısı yok heralde. Ayrıca yabancı eserleri Türkçeye uyarlamak konusunda da oldukça başarılı kendisi.

Sinan
Yönetici

Konsept güzel, güzel bir seri olacak belli, anlatım dili de samimi ve güzel, emeğine sağlık :))

mustafa
Üye

Yılların eskitemediği güzellik maşallah nazar değmesin süper starımıza.