Bu yazı, bu yıl yeni filmi çıkan Predator film serisinin evreni ile ilgilidir.

Predator; uzun siyah örgülü saçlar, kısık gözler ve büyük, keskin dişli bir ağıza sahip hayali bir uzaylıdır. Birçok filme konu olmuştur. Başka tehlikeli uzaylıları avlayarak ve bu avlarda kendilerini kanıtlayarak bir hiyerarşi kuran Predator’ların kültüründe, dört ana sınıf vardır.

Birinci sınıf, “Genç Kan” Predatorlardır. Genç Kan Predatorlar, kol bıçakları ve omuz silahları kullanabilir. Genç Kan olarak üst seviyeye geçmek için, 3 Predatorun katıldığı avda Alien filminin konusu olan Xenomorph yaratıkları ile savaşıp asidik kanlarını maskelerinde bir işaret yapmak için kullanarak üst seviyeye geçmeye değer olduklarını kanıtlarlar.

İkinci sınıf, “Kanlı” Predatorlardır. Bu Predatorlar, kol bıçakları, mızraklar, omuz silahları ve mızrak fırlatıcıları kullanmaya hakları vardır. Bununla beraber bir uzay gemisinde kendi odalarına sahip olma, kavgalarını silahlı kontrollü dövüşlerde çözme ve çocuk sahibi olma hakkını kazanırlar.

Kanlı bir Predator, yetişkin bir Xenomorph kraliçesinin (fotoğraf) kafasını kesip kafatasını alarak “Elit Predator” olabilir. Elit Predatorlar istedikleri bir silahta uzmanlaşırlar.

3 Elit Predatorun katıldığı, zor bir görevde neredeyse 300 Xenomorph’un olduğu bir Alien kovanını tamamen boşaltmayı başaran ve hayatta kalan elit Predatorlar, “Klan Lideri” rütbesine erişir. Bu seviyede kendi klanlarını yönetme hakkı kazanırlar.

Dört ana grup dışında “Kötü Kan” denilen ve suç işleyip yasadan kaçan Predatorlar da vardır. Ayrıca birçok ava katılıp hayatta kalan ve 1000 yaşına yaklaşan Predatorlar “Eskiler” olarak tanınır ve zeki klan yöneticileri olarak tanınırlar. Hakkında çok şey bilinmeyen “Felsefeci” Predatorlar, “Ruhun görevleri.” olarak bahsedilen görevlerle uğraşır. Bu konuda filmlerde bilgi verilmemektedir. Bazı hikayelerinde Alien (Xenomorph) ile Predator arasında bir hibrid olan “Predalien” yaratığı da geçer.

Yeni çıkacak olan Predator filminden önce kesin olarak söylenemez ama çok büyük bir ihtimal bu yaratık ile insan arasında bir hibrid de gösterilecek.

6
like
3
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
10 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
İlkay BozkuşyellowredÇalı KuşuIrmak KurtReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İlkay Bozkuş
Yazar

Çok sevdiğim bir film, yazı için teşekkür ederim.

yellowred
Yazar

Harika bir seri

Çalı Kuşu
Yazar

İzleyeceklerim listesine eklendi. Emeğinize sağlık efendim

Irmak Kurt
Üye

Bu tarz filmlere hastayım.

Reha Karakaya
Yazar

Şu bilim kurgu filmleri ne fena yaa.